çin halk cumhuriyeti

0 /
darth sidious
onumuzdeki yuzyilda dunyanin kontrolunu ele gecirecek, bunun yaninda tum dogal kaynaklari tuketecek devlettir. yillik buyume hizi % 10 lar seviyesinde olan, dunya bakir tuketiminin yuzde %75 ini gerceklestiren ve yakinda kaynaklar tukeneceginden dunyayi somurgelestirmeye calisacak ve belki bu sebeble ucuncu dunya savasini baslatacak eski bir uygarligin gunumuzdeki yansimasi.
sinirsahibi
ureme yarisinda kendine tavsanlari secmis ulke.

ayrica c harfi noktasiz okundugunda: ozelligi nedir ne alakadir cozulememis bir tur misir.
angelus
oldukca kalabalık bir ülkedir, bu kalabalık nüfusun büyük bir bölümü kendini iş üretimine kaptırmış durumdadır. sanki her sabah birisi hipnotize edip 18 saat sonra parmağını şıklatıyormuş gibi itaatkardırlar, hepsi birden zıpladıkları zaman bir takım atraksiyonların olduğu rivayet edilir. tabi istemeyiz böyle bir şeyi.
yoncash
kaliteli bir cok markanin uretildigi yer.ayrica uretilen bir cok markanin taklidinin yani sıra hatali orneklerini turistik pazarlarda uygun fiyatlarla bulabilecegimiz yer.
cikolata
dilleri ile beni benden geciren ulke. kulturleri ile bircok seye onayak olmuslardir ayrica. ornegin, ilk yazili hikaye icin japonlari, daha olumcul savaslar icin avrupalilari etkilemilerdir . amerika’nin kesfinde en buyuk rol onlarindir, zira pusulayi ogretmislerdir.
sepulturk
yılın ikinci çeyreğinde de ekonomik büyüme olarak beklentilerin üstüne çıkarak %11.3’e ulaşmıştır. bu büyüme hızı faiz oranlarını arttırmıştır, bu şekilde devam ederse de faiz oranı artmadan bi büyüme kapıda görünmemektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol