ciddi bir ilişkiye hazır değilim

hobaa
su geyik hayatima ciddiyet sokmaya calisma,gelir ve gecersin.sen kimsin ki.iliskin kim.hele ciddi ciddisi,hade oradan.
minimal deve
ayrılma bahaneleri içinden en sağlam ve kesin sonuç verenlerindendir.ne kadar acımasızca olsada ayrılmak isteyen için bir rahatlama sonucu doğurur.
nickmickyock
bazen de yalan değil de gerçektir. mesela hayatının insanı ile birlikte olduğunu düşünmekte iken bir şekilde bu ilişki bitmiştir ve de ondan sonra gelen kişiye kullanacak bir sıfat bulamayışınızdır bu durum. aradan biraz zaman geçer, unutmaya yetmese de artık kelimelerin sözlük anlamlarına yeni insanların isimlerini yazmaya alışırsınız.
elma sekeriiii
bazıları bu söylemi tercih etmek yerine "sana baglandıgımı hissediyorum ve bu beni rahatsız ediyor. uzun süreli bi ili$ki istemiyorum" tadında takılabilirler. ıssız adamın ada’sı gibi bırakırlar kar$ılarındakini, agzında dolu dolu zeytinyaglı dolmalarla...

agızlarına sıcılası insanlardır.
chef doeuvre
klasikleşmiş erkek cümlelerindendir.
yatarız,kalkarız ama seni elinden tutup gezdiremem demektir. bu tipler genelde sizi terk ettikten sonra ciddi bir ilişkiye yelken açıverirler.
kiz kulesi
seviyesizce bir ilişkiye dair edilen tümce... yat, kalk, düş, iç, sıç vs halt ye, eller havaya gece alemine ak, sonrada içine edilmiş bir hayatın müdavimi ol. ohh ne âlâ...babanın malı(!) demi, tavladığın insan?.. günümüzün "o gece seninle, bu gece benimle, öbür gece berikiyle sırnaşılan ilişki" anlayışı ve iğrençlik abidesi.
ilseyim
bir de ardından özgürlük martavalları okunur bu cümlenin. yok sahiplenmek de neymiş, kim kimin sahibiymiş, ne bencilce bir anlayışmış... "her önüme gelenle birlikte olmak istiyorum" derken bu bencillik değil, sürekli başkalarıyla birlikte olmak istemek şımarıklık değil özgürlük; ama gerçekten bir şeylerin paylaşılacağı, sağlam, tarafların canı sıkıldığında bırakıp gitmeyeceği bir ilişki kurmak bencillik. özgürlüğü kendi çıkarlarımıza göre tanımladık, peki özgürlüğü ne yaptık? sadakatin bir yük gibi gelmediği ilişkileri "ciddi ilişki", "bencil ilişki" diye yaftaladık. ilişkiyi ne yaptık? tek gecelere indirgedik, kullan at plastik bardaklar gibi, kirlettik etrafı, eski flörtlerle karşılaşmadan yürünemeyen mekanlar yarattık, kimin eli kimin cebinde belli değilken, geceleri bir yerlere gidip saatlerce iki çift laf edemeden vakit geçirdiğimiz insanlara dost dedik. bu ilişkiler (!) arasında sadece biz boşalmadık, kavramların içlerini de boşalttık.
bb
sözlük bağğğyanlarını tespit etmek için ideal başlıktır. zira bütün bayanlar "sevişmeye her daim hazırsın sevgili olmaya neden değilsin" tadında entrylerle başlığı süslerler.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol