christoph daum

heddodepaso
ne yaparsa yapsın kendisini türk futbol seyircisine beğendiremeyecek antrenördür. seyirci diyorum çünkü ülkemizde futbol sadece seyrediliyor. sadece seyredip ahkam kesiyoruz; takip etmiyor, yanlış olduğunu düşündüğümüz şeylere çözüm üretmeyi denemiyoruz.

hele bir de şu cm oyunu çıktı ya, bu oyunda üst üste çemişgezekspor’u şampiyon yapan her adam pro lisanslı antrenörleri cebinden çıkaracağını sanıp, atıp tutuyor.

zaten türkiye’ye hangi iyi antrenör geldi ki? hiç biri ortalama türk insanından daha iyi bilmiyordu futbolu; zaten türkiye gibi futbolun kitabının yazıldığı ve dünya futbolunun en önde gelen ülkesi olan bir yerde herkes doğuştan futbol filozofuydu. daum’un da daha iyi bilmesi zaten imkansız bizden futbolu. kovalım gitsin, yerine yeni biri gelsin, onu öğretelim futbolu.

ya daum, öylesine bir futbol cennetine düştün ki farkında değilsin. sokaktaki simitçi, otobüs şoförü, ilkokula giden çocuklar, yedek kulübesinin arkasında, sen onlara bağırıp delirirken sana gülen seyirciler, hepsi de senden iyi biliyor futbolu; ama sen o kadar yılda bunlardan bir şey bile öğrenemedin.

bunlara bıraksan fener’i üstüste 10 kere süper lig şampiyonu yaparlardı, hatta fenerbahçe şampiyonlar ligi finalini bile heyecanlı olsun diye paf takımıyla oynardı. ayıp sana daum...
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol