cenk taner

peach
bir roportajinda tam olarak hatirlamasamda su cumleye benzer bisey soylemistir. ’’kesmeseker, tek degismeyecek elemaninin cenk taner olacagi canli bir organizmadir’’. bunu soylemesi suna dayandirilabilinir. kimse bilmez ki kesmeseker kuruldugundan itiraben grupta degismeyen tek insan cenk tanerdir. sesiyle sozleriyle ve muzigiyle vardyr. yani kesmesekerin adi vardir sadece. kesmesekeri kesmeseker kylan aslinda cenk tanerdir. oyle bisey iste. ne olursa olsun, soz yazma konusunda turkiyede kimsenin sidik yaristiramayacagini dusundugum tek insandir. bir cenk taner sarkisi her zaman dikkatli bir dinleyici tarafindan serdar ortac soylese bile taninabilinir. dinlemekle eskimeyecegini dusundugum sarkilari olmazsa olmazlaridir sahsimca. yedinci ve son albumu (kesmeseker adi altinda) kum ile tekrar sevenleri ile bulusmustur.

(bkz: tek kisiyim ben hala)
(bkz: ders bitti)
(bkz: kalbi kiriklar bankasinda)
olu beden
tanıştım kendisiyle bugün ben, tek kelime edemedim o ayrı, kitlendim, mıhlandım, konuşulabilecek yegane lafları kendime sakladım, oysa ne çok şey denebilirdi ona.
bi de kaan altan vardı tabi..
ozanlarım..
pek de iyi insan lakin..öyle böyle değil..suskun,sessiz..sakin mizaçlı..bellidir..galatasaray da şampiyon oldu ya..bilirim ki değilmez an itibariyle, keyfine..
drummachine
yeats den sonra nazarımdaki en iyi şair,hayatım boyunca çalmak isteyeceğim yegane müzisyen ve ölümüme kadar birlikte şarap içmek isteyeceğim efsanevi insandır.
mitoryo
izin vermedi yalnızlık albümünde ilk şarkının ilk sözü "naber nasıl gidiyor" son şarkının son sözü "iyidir iyi" arası koca bi hikayedir

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol