catafalque

floydiandm
türkiye’deki en iyi metal gruplarından biridir. agresif gitar ve davullar, güzel vokallerle, daha uzun yıllar metal piyasasında var olma ihtimali yüksek olan bir gruptur. ayrıca vokalistleri olan metehan, yamulmuyorsam survivor kanaryalar-aslanlar’da, galatasaray tarafında yer almaktadır.
underdark
türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en iyi doom metal grubudur.hatta bunu abartmak gerekirse; bu grup türkiye bir aramağandır.kısaca şunu söyleyebiliriz bu grup hakkında; bu tarz müziğin memleketi olan iskandinav ülkelerindeki bir çok gruptar daha iyidirler bu müzik türünde.yakında tüm dünya bu grubu emin olalım ki tanıyacaktır.
goetica
1991’de istanbul’da kurulmasına rağmen, 1997’ye kadar fazla aktif olamamış ve ancak bu zamanda yeniden yapılanmaya giderek bugünkü kadrosunu ve soundunun oluşturabilmiştir. 2001’in ocak ayında never to be burried adında bir demo çıkaran grup, ilk stüdyo albümleri olan unique’i 2005 mayıs’ında çıkararak metal müzik piyasasına dönüş yapmışlardır. şimdiye kadar pek çok konser ve festivalde sahne almış bulunan topluluk, 2007 yılı sonlarında dialectique adlı ikinci albümlerini yayınlayacaktır.

kane
vasat bir ilk albümle başlamış, vasatın da altında bir ikinci albümle kendini bitirmiş, biraz theater of tragedy ozentisi oluşum. my garden gibi bir gruptan yıllar ve yıllar sonra cıkardıkları albümü türkiyenin ilk gotik-doom albümü olarak sunabilecek kadar tuhaftılar veya bilgisizdiler.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol