çamlıca tepesi ne cami yapılması

benduruyorumsebagitti
istanbul anadolu yakasında bulunan, radyo-tv antenleri ve yeşiliyle dikkat çeken alana cami yapılması fikridir. bir recep tayyip erdoğan vaadi ya da sözü olarak zihinlerde yer bulmuş ve fakat muhafazakar kalemlerce dahi "orada cemaat yok ki, neden orası" diye sorgulanıp eleştirilmiştir.

amaç bir ihtiyacı karşılamaktan çok, istanbul’da bir iz bırakabilmektir sanırım. yorumsuz...

independence
cuma gunleri kadikoy ve beykoz belediyeleri tarafindan tahsis edilen otobuslerle cumaya gidilecektir muhtemelen. aksi taktirde camlica tepesindeki bir camiye kim nicin gitsin ki. herkesin mahallesine denk du$en ortalama 3 adet cami zaten varken hem de.
cirkinbeti
aaa recep bu sefer kendine cami mi yaptırıyormuş dediğim başlık. zira kendisinden başka kimsenin o camiye gideceğini düşünmüyorum. açıklamasında büyük bir cami olacak diyordu . ibadet etmeyecek içinde at koşturacak anlaşılan .
benduruyorumsebagitti
o gıcık deyimle: düğmeye basılmış...

tepenin en yüksek yeri cami için (aslında dini tesis diyor, yani bir budist tapınağı da yapılabilir bu mantıkla)ayrılırken, turizm ve konaklama alanı ile rekreasyon alanı ve vericiler için de bir trt alanı ayırılmış.

sizofrenhukukcu
bize öyle ülkesel rekorlar yetmez, dünya rekoru kırmamız lazım. allah hükümetimizden razı olsun ki çamlıca’ya yapılacak camii ile bir dünya rekoru kıracağız. (özellikle beş vakit namaz kılan bir başbakanımız var. mesela ingiltere’de kraliçe elizabeth alnı secde görmeden vefat edecek. yazık, üzülüyorum ingiliz vatandaşları adına. allah günahlarını affetsin)

çamlıca’ya yapılacak olan dev camiinin (caminin büyüklüğü ne kadar artarsa sevapta o kadar artar müslüman kardeşlerim) harcamaları devlet bütçesinden karşılanacak. ya n’olacağdı ya arkadaşlar hükümet ve başbakanımız kendi cebinden mi karşılayacaktı. önemli değil yani, vatandaşların rızası ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa şayet hükümet koyar önümüze bi referandum sandığını. yüzde elli nokta bir bile çıksa diker o camiyi. çünkü “milli irade” her şeyin üzerindedir. türkiye’de vergi ödeyen insanların ödedikleri ile yapılacak olan cami nasıl olurda haksız olur? işte bunu açıklayamazsınız. çünkü vergi toplamayıp o camiyi yaptırmasaydık belki de o para ile içki içeceklerdi, kız arkadaşlarıyla yiyeceklerdi o parayı. tekrardan allahu ekber diye bağırıyor ve hükümetimizden allah razı olsun demeyi kendime bir görev addediyorum.

çamlıca’ya dikilecek olan camide insanlar ibadet edecek ibadet ettikçe belki kalpleri yumuşayacak belki de uludere olayını hatırlayacak, sivas’ta yaşananları hatırlayacak hükümetin özür dilemesi gerektiği konusunda düşüncelere dalacaklar. huşu içerisinde ezan dinlerken, sınav sorularının çalınarak devlet kadrolarına insanların dahil edilmelerinin çok da hakça olmadığı kafalarına dank edecek.

hutbedeki hoca diyanetten gelen vaazı okuduğu sıralarda “müslüman olmayanlara da saygı gösterilmesi, dinde zorlama olmadığı” konularına değindiği sıralarda insanlar “devlet neden alkole, sigaraya yasak koyuyor” “neden devlet kadınların kürtaj yaptırmasına, sezeryan yaptırmasına karışır ki” deyip hüzünlenirler.

çamlıca’ya yapılacak caminin hikmetlerini sorgulamayın vatandaşlar. yoksa dinsiz ateiste çıkar adınız, mazallah sivas olaylarına benzer olaylar yaşanabilir. sonuçta müslüman elinden dilinden zarar gelmeyen olsa da arada “provakatörler, derin devlet” ortaya çıkıyor ve müslümanların adını karalayacak eylemler yapabiliyor.

eeee lafı çok uzattık. sonuçta abdestli namazlı bir başbakanımız var değil mi? allah razı olsun.

alnı secde görmeden vefat edecek olan kraliçe elizabeth’in ülkesinde müslümanlar çok daha özgürler. hani fesatlık yapmak gibi olmasında bi ara düşünürsünüz belki.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol