burzum

capt it all
gurup desek de, bir tek elemandan oluşmaktadır şu an. öncesini bilemem ama, bu abimiz tek başına, aynı zamanda hapiste yapmaktadır bestelerini. gitar çalması hapiste yasak olduğundan bilgisayar ile gitarları ekler dışarda kayıt ettirirmiş. vallahi helal olsun.
spiritsoldier
nsbm tarzı geçinen,fakat alakası olmayan,mayhem le kıyaslanmasına felaket derecede uyuz olduğum,zaman zaman severek dinlediğim insan.mayhem grubuna de mysteriis dom sathanas albümünü kaydetmek için bassçı olarak dahil olan,sonrasında euronymous la ayrılığa düşen ,bunun sonucu olarak da euronymous la arasında çıkan bir tartışmada euronymous u öldürerek hapse giren şahıs.müzik anlayışına lafım yoktur,fakat düşünceleri gerçekten de müzeliktir.
seeyouindisneyland
uzun bir süre dikkatlerin iskandinavyaya çekilmesini sağlayan paganist black metal grubu burzum’un kurucusu.
mayhem solisti euronymous’u 28 bıçak darbesiyle öldürüp mezarının üzerine işerken yakalandı.hapishanede 4 albüm 2’de kitap çıkardı.
şarkıları bestelerken eski bir iskandinav işkence çeşidinden esinlenirmiş.şöyle ki ;
kurbanı ahşap bir odaya kapatırlar ve günlerce , bazen aylarca belli aralıklarla duvara vururlarmış.hep aynı şiddette ve aynı yere.kurban da bir süre sonra kayışı kopartırmış.
şarkılara dikkat edecek olursak bu tez doğrulanmakta.
black metalin tarihinin en önemli isimlerinden birisi.inner circle liderliğinin yanı sıra immortal grubunun kurucu üyelerinden.hapishanede ürettiği öğretilerini takip eden yaklaşık 60.000 kişi olduğu iddiası var.
bir röportajda "black metali ticari hale getiren poser gruplar hakkında ne düşünüyosun?" sorusuna "onların kızkardeşlerinin boğazını kesip, soluk borularından sikmek istiyorum" buyurmuş kendileri.
10’dan fazla kiliseyi yakıp (norveç geçmişinde hristiyanlığı yayanlar, paganlara zorlamayla din değiştirttiklerinden, daha sonra varg onlardan intikam almak amaçlı birkaç kilise yakmıştı) küllerinin içinde kafa çeken masum görüntüsünün altında inanılmaz soğuk bir psikopatı barındıran bu şahsiyet halen internet dergilerine takma adlarla makaleler gönderiyormuş.
bergen’deki antik norveç kiliselerinin yakılmasına bulaşan vikernes, fantoft kirke kilisesi’nin alevler içindeki görüntüsünü 1993 tarihli "kirke" ep’sinin kapağında ölümsüzleştirdi.
21 yıllık cezasını çekmeye devam eden varg 2003 yılında hapishaneden kaçsa da daha sonra yakalanmıştır.
vikernes’in hristiyanlık karşıtı ve ırkçı eylemleri, gerçekte norveç black metal’inin en sevdiği tema olan hristiyanlık öncesi pagan kültürüne ve viking efsanelerine dayanıyordu. euronymous cinayeti yüzünden bergen hapishanesinde yatan varg vikernes, norveç mitlerini anlatan enstrümantal synthsizer albümler yapmaya devam ediyor.

diskografi ;

burzum (1993)
aske (ep) (1993)
det som en gang var (1994)
hvis lyset tar oss (1994)
filosofem (1996)
daudi baldrs) (1997)
hlidskjalf (1999)
hvis lyset tar oss (1994)
ragnarok - a new beginning (2001)

official site ; www.burzum.org

en bilinen şarkıları ise .

dunkelheit
war
black spell of destruction

elemanın şöyle bir karizması var.
http://www.burzum.org/eng/varg_vikernes_1987-1999.php?id=photo11
http://www.burzum.org/eng/varg_vikernes_1987-1999.php?id=photo73
k4rt4l
küçükken hep bi orc olmayı hayal ettiğini söyler
yazdığı kitapların konusunun felsefeyle alakalı olduğunu biliyorum

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol