bursaspor

0 /
zotac
belçika’nın rsc anderlecht takımı ile yaptğı rövanş maçında, 2-2 berabere kalarak, uefa avrupa ligine veda etmiştir.
ilk maçı rsc anderlecht 2-1 kazanmıştı.
nick nicki nickince
son iki sezondur transfer piyasasında güzel işler yapan takım. kim finanse ediyor, nerden kaynak buluyorlar bilinmez ancak altidor, kenny miller, federico insua, scott carson gibi futbolu takip eden insanların yakından tanıdığı isimleri yeşil beyazlı formada buluşturmayı başardılar. tartışmasız türkiye’nin en büyük beşinci kulübü olma yolunda emin adımlarla yürüyorlar.
tasarimharikasi
7 mayıs cumartesi günü oynanması beklenen beşiktaş maçı öncesinde, taraftarlarının taraftarlıktan çıkıp holiganlık yapması sebebiyle hükmen yenik sayıldı ve beş maç sahası kapatıldı.
nerobianco
beşiktaş taraftarının kendilerine bir tezahüratı vardır;

çok harikasınn huhh!!
bir numarasın huhh!!
en taşaklı mankenlere 500 basarsın!!
hiç kimsede yok huhh!!
böyle bir kasa huhh!!
beşiktaşım koyunca hopluyor bursa ...........
epikuros
şampiyonlar liginde manchester united, valencia ve glasgow rangers ile aynı gruba düşmüştür. iyi bir kuradır kanımca. en azından 3. olup uefa’da yoluna devam edebilmelidir.
imphotep
fenerbahçe’den de sonradan olma türk gökçek vederson’u daha önceden renklerine katmıştır.vederson da yaptığı "gol anonsunu duyunca ilk ben koştum,arkadaşlar benimle dalga geçti.işte şimdi gerçek şampiyona geldim.mutluyum." tarzı yavşak açıklamasıyla içimizi burksa da, iyi performans bekliyoruz kendisinden.
imphotep
"5. büyük olmaya değil,4 büyükler efsanesini bitirmeye geldik!" sloganıyla yola çıkan mütevazi anadolu takımıdır.taraftarı pek mütevazi değildir,4 büyüklere taş çıkarır.
türk futbol tarihinde yıllarca anılacak bir şampiyonluk elde ettiler.bence ligin çehresi değişicek artık.
laughter
şampiyon olmasından maalesef umudu kestiğim anda taraftarlarının ve tüm bursanın yüzünü güldüren 5. büyük şampiyon takım. o tarihi günde bursamda olamadım ya, o coşkuyu sokağa çıkıp, doyasıya kutlayamadım ya, işte ben ona yanarım. yurt odasında kendi kendine zıplayarak sevinmek çok koyuyor adama be sözlük. yine de coşkuyu telefondan da olsa paylaşmak bile güzeldi.

not: aslen fenerli olmama rağmen bir bursalı olarak bursaspor’un şampiyon olmasına gönülden sevindim, sonuna kadar hakettiler zira. fener şampiyon olsaydı, hayatımda ilk kez buna üzülecektim hatta.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol