burak turna

serco
20 ocak 1975 yilinda istanbul’da dogdu. ilk, orta ve lise ogrenimini yesilkoy’de tamamladi. kibris girne amerikan universitesi’nden isletme lisansini aldi. medya sektorunde, dergi ve kitap cevirmenligi, ekonomi muhabirligi yapti; sonrasinda bankacilik, tekstil gibi cesitli islerde calisti. halen cesitli sahalarda calismaya devam ediyor.

yazma seruveni, gunluk, oyku gibi ara adimlar olmadan dogrudan roman yazmakla basladi, ancak hayal kurma seruveni, bilincinin acildigi ilk andan beri suruyor. metal firtina, yazarin ilk romanidir. roman disinda felsefe metinleri ve ingilizce-turkce olarak senaryo yazmaya devam ediyor. yazarin kendi gelistirdigi mantik sistemini anlattigi, sistema: mutlak sistem teorisi ve zaman makinesinin mantiksal altyapisina giris isimli felsefe kitabi bitmis ancak henuz yayinlanmamistir.

(bkz: metal firtina 2 kurtulus)

(bkz: ucuncu dunya sava$i)

(bkz: metal firtina)
underpressure
orkun uçar ile birlikte yazdıkları metal fırtına romanı ile ünlenen yazardır. ayrıca metal fırtına yazarın ilk romanıdır. politik kurgunun türkiye’deki temsilcilerinden birisidir. metal fırtına’nın ardından çıkan üçüncü dünya savaşı adlı romanıyla çeşitli öngörüler ileri sürüp yabancı basının dikkatini çekmeyi başarmıştır.
yazarın bunların harince felsefi temelli sistema adlı başka bir kitabı daha vardır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol