boşluk

independence
insanin kimi zaman kendisini hicbir yere ait hissetmemesi..nerede oldugunu ve neden var oldugunu bilememesi, belki de hic ogrenememi$ olmasi..her zaman bir arayi$ icerisinde olup, hic bir zaman bir sonuca varamami$ olmasi.
beauty disaster
bir adet hayko cepkin $arkısıdır da ayrıca.

ne egri ne dogru
gücüm kalmadı
ellerimden uctu biri almadı
yce daglar a$tım
yine olmadi
ne cicekler gördüm
tadını almadım
gormez oldu gözüm
elimde durmaz
biraktigin her$ey
yerinde durmaz
gormez oldu gözüm
elimde durmaz
söyledigin yalan
yerini bulmaz

bedduadir sana bütün sözlerim
inanmassın ama
yolunu gözlerim
gormez oldu gözüm
elimde durmaz
biraktigin her$ey
yerinde durmaz
gormez oldu gözüm
elimde durmaz
söyledigin yalan
yerini bulmaz.freak
insanın kendine milyonlarca soru sorduğu dönemdir. bunlardan en keskini de neden bunları yasıyorum neden bütün olanlar gibi hayatı sorgulayan sorulardır. hic birine de cevap bulunamaz. sonra bazı seyleri yasamak zorundayım o zaman yasarım gibisinden bir fikre sahip olur insan. yer, icer, uyur, düşünür.canı hic birsey yapmak istemez. cevresinde olan hic birsey onun umrunda değildir. bu dönemde arkadasları ile de arası bozulur ama yine onun umrunda olmaz. ama bilir ileride bunlar yüzünden, gecirdiği zaman icin pişmanlık duyacaktır. ama su anda böle mutludur, hayat kötü bir saka gibi gelir... madem yasamak zorundayız o zaman yasayalım..
chillekli pasta
boşluk, hiçbir hisse senedinin el değiştirmediği fiyat alanı olup günlük grafiklerde boşluklar, belirli bir hisse senedinde herhangi bir günde işlem gören en düşük fiyatın önceki günde işlem gören en yüksek fiyattan daha yüksek olduğu ya da bir günün en yüksek fiyatının, önceki günün en düşük fiyatından daha düşük olduğu zaman meydana gelmektedir.

haftalık grafiklerdeki boşluklar bir hafta içinde kaydedilen en düşük fiyatın, önceki hafta içinde kaydedilen en yüksek fiyattan daha yüksek ya da bir hafta içinde gerçekleşen en yüksek fiyatın önceki haftaki en düşük fiyattan daha düşük olduğu durumlarda meydana gelmektedir. ancak haftalık grafiklerdeki boşluklar günlük grafiklerde olduğu kadar sık meydana gelmemektedir.

aylık grafiklerde meydana gelen boşlukların oluşumu da günlük ve haftalık grafiklerdeki gibi olup; bunlar aktif olarak işlem gören hisse senetlerinde çok nadir görülmektedir.
fergadan
ahmet günbay yıldız ın bir romanı. kitaptan bir alıntı: ’huzursuzdu. içinde günden güne büyüyen boşluğu deryasında çalkalandı. sokaklarda gayesiz gezinip durdu. kurtuluşu zehir dolu kadehlerde aramaya başlamaştı. korkuyu yitirdi... en sevdiği köpeği toni’yi de... gönlünde devleşen boşluğu. su gibi harcadığı paralarla doldurmak istiyordu. arzularının peşinden koştu. koştu... yoruluncaya kadar.’

kendisine lanse edilen hayat şekliyle boşluğa itilmiş, amaçsız, gayesiz bir nesil...
ve beklenmedik bir zamanda, olmadık yerde filizlenen tomurcuklar.
rumuz pilis tiray egen
iç sıkıntısı ve karamsarlıkla iyice dibine vurulan durum. hayat anlamsız be sözlük. hani eski bir arabesk söz vardır ya "beni bi tek sen anladın, ama yanlış anladın" işte öyle oluyo bazen. sevmek bir eylemdir demiş şair abiler. he ya eylemdir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol