bora uslusoy

marjinal
turkiye’nin en iyi virtiozlerinden birisi. umutsuz ask isimli albumu gectigimiz aylarda piyasaya cikmis olup icinde basta asla geri donme olmak uzere birbirinden guzel sarkilar yer almaktadir. albumunde serdar oztop gibi cok basarili muzisyenlerle calismistir.
max
1996’da musicians’ institute london, guitar institute of technology (git)’ye girmeye hak kazandı. dünya çapında bir üne sahip bu müzik okulunda solo ve ritm gitar, armoni, şarkı yazarlığı ve benzeri konularında çalışmalar yaptı. dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 300 kadar müzik öğrencisi arasından bernard purdie funkshop’a şarkı yazarı olarak seçildi. ikisini kendi yazdığı altı şarkının stüdyo kayıtlarında çaldı. git’den üstün başarı gösteren öğrencilere verilen ’gold award’ ödülü alarak mezun oldu. londra’da çeşitli gruplarla sahne çalışmaları yaptı.

gitar teknikleri üzerine çıkarmış olduğu kitaplar piyasada en çok tercih edilen kitaplar arasındadır.progressive solo gitar metodu isimli kitabı resmen ömrümü yemiştir.o kitabı bitirebilen adamın zaten g3 e falan çıkması lazım.istanbulda modern müzik akademisi nin kurucularındandır ama kurs fiyatlarıyla zengin kesime hitap ediyor olması üzücü bir gerçek...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol