bohem

angelus
yarini dusunmeden, basibos ve gunu gunune yasamak, manasina gelsede, genelde sanatcilarla ozdeslesmis olan yasam felsefesi.
independence
daha once yazilmi$, evet taksimde bir bar ama bari anlatmak isterim oncelikle.

i$letmecisi yahut sahibi inan bey var, kafa adam, mekanda bulunmayan bir $ey sipari$ etseniz dahi getiriyor.

fiyatlar uygun, oyle a$iri bir fiyat yok mekanda.

$imdi detaylar;

arkada$im ben boyle suratsiz boyle meymenetsiz garsonlar ne gordum ne duydum. once thales’e gittik barmenin yuzunden du$en bir parcaydi. e eglenmeye gitmi$im ben, bir barmenin asik surati ile neden gecemi berbat edeyim. birer votka icip kalktik ama barmene de soyledim, sirf surat ifaden sebebi ile ayriliyoruz $u anda bardan diye, yok efendim 3 gundur uykusuzmu$ $oyleymi$ boyleymi$. e karde$im ben seni teselli etmeye gelmedim ki oraya?

neyse bu thales ba$liginda yazilmali aslinda, gelelim bohem’e.

bohem bar thales’in hemen altinda yer alan bir mekan, iceride sigara kesinlikle icilmiyor, cok sacma, artik her yer ictiriyor oysa. mekanda tavanlar cok alcak ama hadi mimari icin ele$tiri belki sonraki i$. en buyuk ele$tirim garsonlara. hele orada sigara satan alman bir hatun vardi, baki$larina bakarsan zannedersin ki aile bireylerinden birini yahut tumunu katlettin de kar$isina gecip raki iciyorsun. neden sen boylesin arkada$im? diye sordugumuzda da "yapim boyle benim" cevabi aliyorsunuz. yapini yiyeyim senin.

gencten part time cali$an bir garson var, yildiz da okuyormu$ yanli$ hatirlamiyorsam, onun surat da aynen gotum gibi. bir $ey sipari$ ettikten sonra her seferinde "ya sanirim seni rahatsiz ettik biz?" $eklinde soylemlerde bulundum ama hic anlamadi, ya da anlamamazliktan geldi bilemedim $imdi.

nihayetinde ucuz hesaba kar$i orqn’un tabiriyle ucuz servis arayi$indaysaniz tam sizlik bir mekan, gidin nefret edin servisten donun.

inan bey okuyacaktir muhtemelen bunlari, okusun diye yazdim zaten.
orqn
ucuz mekandır. fiyatları düşük tutup öğrenci mekanı olmayı hedefliyorlar galiba; fakat ben bir öğrenci olarak gidebilecek son yer de olsa bir daha adımımı atmam oraya.

ortam rakı içmeye pek uygun değil. buna rağmen rakı içmek istediğimizi söylediğimizde ’ rakı burada en çok sattığımız içkidir ’ geyiği yaptılar bize. rakı diye bahsettikleri şey de piyasadaki en dandik rakı olan burgaz. e peki dedik bir ufağı kaça açıyorsun, ufak açmıyoruz dedi. evet en çok sattığı içkinin sadece bir markası ve onun da sadece 70 liğini bulunduran bir mekan burası. ufak rakı yok burada. ha büyük açtırayım desen onu da açmazlar, illa kadeh hesabı yapacaklar.

bir de çok acayip tezatları var; mesela rakı var; ama peynir yok, şalgam yok. portakal- tarçın la içilen tequila var ama ne portakal var ne de tarçın!

böyle extreme bir gece geçirip cebinizden fazla para çıkmasın istiyorsanız gidin buraya, bir daha da gitmezsiniz zaten.
rumuz pilis tiray egen
#963903
#963892

nolu entrylerde çok güzel açıklanmış zaten. bir de üstüne şunu ekliyeyim; kullandıkları buz çok dandik kuyu suyu olabilir. inan güzel çocuk ama o da bazı konularda pasif kalıyo.
independence
bir de komik mekandir oyle boyle degil.

misal barda bir tequila gordum, olmeca nin gold serisinden, bundan verin bize icelim dedim, bu tarcin ve portakalla icilir limon ve tuzla icilmiyor dediler. off super dedim o zaman bize iki tequila yaninda da tarcin ve portakal o zaman dedim $oyle dediler.

+ portakalla tarcin yok maalesef.

lan??

hocam o $ekilde icilen bir tequila satiyorsun ama tarcin ve portakal bulundurmuyorsun, o nasil i$ lan?

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol