bitcoin

0 /
independence
sanal para birimi. ustelik bu parayi bilgisayari olan herkes basabiliyormu$. hakkinda cok fazla bilgiye sahip olmasam da cok kârli bir i$ olduguna dair milyon ayri soylenti var ortaliklarda.
independence
arastirmalarima gore 2010 senesinden beri var olan ve patlamasi kacinilmaz olanb para birimi. bugun bu dakika itibari ile 666$ dan i$lem goruyor bir bitcoin. anlik fiyatlari $uradan inceleyebilirsiniz;

https://www.mtgox.com/

i$lem yapmak icin $u site idealmi$;

https://btcturk.com/

tekrar ediyorum, btcturk.com isimli sitedeki grafikleri inceledigimizde 6 aylik zaman diliminde dahi hic du$u$ ya$anmadigini gorebilirsiniz. bu gayet dogal cunku yeni bilinen bir $ey ve her yeni bilinen $ey gibi talep var, alim var. bir sure sonra bitcoin iyice yayginla$tiktan sonra sati$lar ba$layacaktir. hatta yuksek ihtimalle sistemde birileri buyuk miktarda bitcoinleri kendilerine satip fiyatin artmasini sagliyor olabilirler. esas mesele bu adamlar ellerinden bu miktarlari cikarttiginda ortaya cikacaktir. du$u$ler o gun itibari ile ya$anacaktir.
independence
hackerler tarafindan 1295 adet bitcoin calinmis. olusan zarar 1 milyon dolar. aybasinda ise 4100 adet bitcoin yine hackerler tarafindan calinmisti;

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25229815.asp
independence
cok buyuk taklalarda, cok buyuk ama. zamaninda parayi vuran vurdu, sonrasi hep elem hep keder anasini satayim.

bugun 136$ dan bile i$lem gordu. oysa daha 1,5 ay once 1250$ lari gormu$tu.
hittheroad2timesjack
2009 yılından beri yaklaşık 14 milyon bitcoin çıkarılmış. geriye kaldı 7 milyon bitcoin. problemlerin zorluk derecesi her blokta daha da arttığından muhtemelen benim ömür yetmeyecek bunun tamamlanmasına.
şimdi şöyle bir problem var bu amk. parasında. ulan hadi borsada şirketlerin karlılığını, yatırımını, bilançoları inceleyip fiyatı konusunda bir karar veririz. ona göre de bir fiyat dengesi kurup, hisselerini alır ya da satarız. ama bu dingil para birimi ile ilgili hiç bir şekilde fikir yürütemiyorum ya la ben. zamanında ulan 21 milyon tane varsa şu zıkkımdan bir tanesi de bende olsun dedim aldım koydum kenara. ama ne işe yarayacak hala bir fikrim yok.
tamam hem fikirim zaten kendisi bir yatırım aracı olarak görülemez ama bir nanesi çıkacak bunun. özellikle sonlara doğru. 16 milyonuncu bitcoin çıkarılsın, ben tl’ye dönerim arkadaş. olmadı çay demler, bir ev parası kaybederiz. şaka la şaka.
hittheroad2timesjack
her türlü alım satımında denizbank'ın takip listesine girdiğiniz hede.
konuyla ilgili derhal aranıp, bitcoin'i ne için kullandığınız sorgulanıyor. mümkünse işlemlerinizi başka banka üzerinden gerçekleştirin.

ekleme: direk banka üzerinden alım satım yapmıyorsunuz. diyelim ki bir aracı kuruluş üzerinden alım-satım yaptınız. bu aracı kuruluşa yaptığınız para transferinden çıkıyor olay.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol