birds of prey

Rezalet kötüydü. Tamam bir beklentimin olmadığını önceden de söylemiştim ama bu kadarını da beklemedim.

Filmin, konusu diye bir şey yok. Harley quenn karakterinin yakın çekimde dövdüğü adamlar dışında da bişe yok. Yancılar da çok ilgi çekici değildi. Evde izlenecek bir şey asla değil. Sinemada arkadaşlarınızla meraktan bakabilirsiniz. Margot robbie'ye tekrar aşık olacağınız bir şey de yok. Bari bu olaydı be....
Joker ile birlikte yükselişe geçen dc sinematik dünyasının yeni filmi. Sanırım harley quinn karakterinin de solo filmi olarak geçiyor. Evrenleri, karakterleri falan çok takip etmiyorum. Belki dc sinematik dünyası diye bir şey de olmayabilir.

Her neyse, joker'ın başarısından sonra insanların beklentisi yükseldi. Ancak bu filmin fragmanlarını izlediğinizde, öyle çok matah bir şey çıkmayacak diye düşünebilirsiniz. Ben de öyle düşündüm. Sırf margot robbie güzeliğini görmek için izlerim dedim. Ama ilk gelen yorumlar olumlu yönde. Şaşırtıcı bir olay. Filmin gişede batacağını düşünürken, Rotten tomatoes puanları uçtu gitti.

Acaba iyi mi, kötü mü diye düşünmeye aslında pek gerek yok. Yarın vizyona girecek. Ben tüm o yorumlara rağmen, suicide squad gibi boş beleş, müzikleriyle eğlendirmesi muhtemel olan ve onun dışında herhangi bir derinliği olmayan filmlerden olacağını düşünmekteyim. Belki joker beklentileri çok yükseltti. Bu yüzden ön yargılıyız.