bilgi sözlüğün en güzel yanları

0 /
xerxes
valla biz bir bilgic olarak birseyler yaziyoz, ciziyoz klavyemize elimizin gittigi muddetce. bildiklerimizi paylasiyoz, ayni anda da birseyler ogreniyoz, yeni insanlarla tanisiyoz. bence bilgi sozlugun en guzel yani budur yane ...
tiryaki
bir muhalif olarak en kötü yanlarını arzetmek istiyorum da...

emrah’ın anasını her bir gün uzun maratona çıkarmak.

anketsiz yapamamak.

ankete bok atmadan duramamak.

anketörlerle atışmayı marifet bilmek.

verilen her berbat oyu seri veren ibneye yüklemek.

kendini rambo,he-man sanmak.

işi gücü bırakıp başlıkları alt alta okumak

kendi varlığından şüphe duyup kimler var diye her bir gün onlarca entry girmek.

herkes benim gibi düşünmek zorunda şeklinde bir düşünce geliştirip aksi görüş belirtenlere anında bir kovan berbat sıkmak.şarkı sözü yazıp berbat oyu almak.

her boka ayar verip kişisel zeka gösterisi yapmaya çalışmak.

tribünlere oynamak.

ayar verince bir halt becerdiği paranoyasına kapılmak.

gruplaşmak.

çekememek.

kıskanmak.

entellektüel geçinip kırolukta sınır tanımamak.

..........................................

imgoindeeperunderground
bilgi sozlugun en guzel yanı #282647 entry’de anlatılanların farkında olmak (diğerlerinden farklı olarak) ama buna rağmen elinde var olanı paylaşmaya açmak, yine de sevmek, bile bile geri gelmek olabilir.

çok uzun zaman önce bana kitsch "abi sen artık bi sözlüğe yazmaya başlasana" dediğinde neden buraya yazacağım konusu kafamda bir soru işareti olmuştu. ekşi sözlük vardı, şimdiki kadar olmasa bile gene en popüler sözlüktü, en çok yazar orada vardı, neden oraya yazılmasındı, bunca zaman bekledikten sonra bu sözlüğü tercih etmenin bir anlamı olması lazımdı, akabinde burada geçirilecek saatlerin, yazılacak yazının ve konulacak emeğin de bir anlamı olması lazımdı nitekim. ben buradaydım çünkü "nerde çokluk orda bokluk" durumundan uzakta, 1000 kişinin 10 entry yazdığı sözlüklere inat 10 kişiden 1000 entry çıkan, eğlendiğimiz hatta başka bir eğlence aramamıza gerek kalmamış bir mekandı burası.
şimdi bu anlatım içerisindeki kişisellik özelliği sabit dururken, -di’li geçmiş zamanda yazılmış olmasının da elbette bir takım sebepleri var , bu kadar benimsenmiş, kişiselleştirilmiş, ev kabul edilmiş mekanlarda, olması beklendiği üzere ne kadar sanal olursa olsun hiç de sanal kalmayan sevgiler olabildiği gibi sorunlar da olabiliyor. bu da sanıyorum aslında sözlüğün güzelliklerinden biri.

burada yazmayı bıraktıktan sonra şunu gördüm, bir başka sözlükte aynı güzellikte entryler yazabilirsiniz, buradakilerden daha güzellerini de belki okuyabilirsiniz ama "biz" duygusunun olmadığı mekanlarda "acaba bugün ne yaptılar?", kimler var, neler yazdılar gibi meraklar hiç bir zaman olmuyor. süreklilik ve bağlılık da olmuyor. koruma duygusu (hem sözlüğü hem de yazarlarını) olmuyor..muhattap bulup herhangi konular üzerinde tartışabileceğiniz insanlar nispeten az oluyor.

en güzel yanı diyince insanın aklına "senin en güzel yerin kahverengi gözlerin" geliyor.okadar basit değil tabiki, ama gelişimini izleme fırsatı bulduğunuz bir bebeğin ilk adımlarını attığı anki mutlulukları yaşamış olanlar, buradan biraz zor koparlar.. en güzel yeri değil, "yerleri" var yani..
diho
surekli olumsuz oy vereni olmasidir
radyosunda guest sapiginin olmasidir
ek$i kadar etkili olmasidir
tuzluguda var
independence
belki de bu ba$liga yazmasi gereken en son ki$iyim, belki de ilk.bilgi sozluk ile alakali herhangi bir konuda tarafsiz olmam elbette beklenemez.

bilgi sozluk oncelikle bir aile ortamidir, eminim ki kimsenin bu konuya bir itirazi yoktur.(bkz: bilgi sozluk ailesi)

ote yandan sozlugumuzun icerisinde pek cok cocuk sahibi, evli, ni$anli, sevgili, kisacasi aile baglarini da sozluge ta$imiz e$siz insanlarimiz vardir.her meslekten insan bilgi sozluk’te bir $ekilde eglenip bilgilerini payla$irken, bir yandan da bilgi sozluk aleyhine olabilecek konulari onlemek adina yahut bilgi sozluk’un geli$mesi adina kiymetli zamanlarindan odun vermektedirler.(bkz: lawyer)(bkz: bilgi sozluk art designer)

bilgi sozluk icerisinde kin olmaz, fesat olmazi cekememezlik olmaz, belki de olur ama hemen hepimiz bunlari gormezlikten gelerek gunluk sade ve siradan ya$antimizin icerisinde bilgi sozlugu bir renk olarak gormeye devam ederiz.

aramizda seri eksi oy veren ibne $eklinde bir efsane de olsa hakkinda entry yazmaktan ote kimse ona kin baglamaz, baglasa da belli etmez.ailenin huzurunu bozmaktan cekinir.

i$te bilgi sozluk’un en guzel yanlari size.

bu entry milyonlarca edite gebedir, akila geldikce de editlenecektir.
elmyra
sözlüğe ilk girişte, üst orta bölümde sevgili sıfatının da eklenmesiyle hoşgeldin yazısının çıkması. sözlükte özel olduğunu hissetmek.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol