belediye otobüsü

ngn
çok oturgaçlı götürgeç diye tanımlanan ama nadiren o oturgaçlara oturabildigimiz, dönen tekerlekler üzerinde hareket eden insan icadı. insanlar bunun bide ucanını yapmışlar... (bkz: uçak)
hoys
aslında hizmetinden memnun olan kişilerin de bulunduğu araç. memnun olanlara da en büyük örnek değerli sapık kardeşlerimizdir.
varsildakiyokluk
taksim yenibosna hattında bolcana yolculuk neyin ettiğim we benle aynı konumda olan insanları seyir eylerken hepimizin ayakta bi yerlere tutunurken maymuna döndüğümüz toplu taşıma we yanımızdaki beleş gazeteden sebeplenme aygıtımız..
champeagle
hasta ve yaşlılara yer verilmesi gerektiğini hatırlatan ve binen duyarlı vatandaşları utandıran taşıttır. aynı zamanda otomatik kapının çarpabileceğini ilk olarak bu güzel götürgeçlerde öğrenmişimdir.
ithilquessir
yeni ehliyet alan insanlarin nedense buyuk bir tutarlilikla vurdugu gozlemlenen hantal, kaza halinde arac masraflarini sofor odemedigi icin bir o kadar da tehlikeli yolcu tasiti.
steroid
istanbul da a noktasından b noktasına gitmenin en rezil şekli. sırtının teriyle sizi sırılsıklam yapanlar, leş gibi kokanlar, yüzünüze hapşuranlar öksürenler, kusanlar, bayılanlar, soyulanlar, fortladığınızı sanıp artislik yapanlar ve hatta ölenlerle dolu bir ulaşım aracı.
independence
cekilecek cefa degil. seneler sonra ilk defa dun ve bugun binmek zorunda kaldim, bir daha da allah muhtac etmesin karde$im, ne o oyle ya. bir kere otobusun icerisinde oyle bir motor gurultusu var ki, yemin ederim hicbir ucakta boyle bir motor gurultusu olamaz. e $oforler desen allahlik ali bey, hayatlarindan bezmi$ bir $ekilde sarsa sarsa yolcu ta$iyorlar. sanirim kullanilmasi gereken tek alan fordculuk fantazisi ta$iyanlar icin olmali, diger turlu hicbir $ekilde binilmez.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol