bedelli askerlik

0 /
imgoindeeperunderground
her seye para verip cogu alinir (cok para cok "sey") benim aklima bir tek cok para verip az alinan sey olarak gelen bedelli askerliktir. nitekim ne kadar cok para verirsen okadar az duduk calarsin gibi bir durum.
korsikali
askerlikten korkan korkak gençlerin arkasına sığındıkları ve kendilerini avuttukları boş hayal. genelkurmay bedelli askerliğin tekrar çıkarılmasına karşı olduğunu net bir şekilde ortaya koymuş bulunuyor.
van ness
askerde kısa dönem askerler arasında üretilen hurafelerden en büyüğüdür. genelkurmay başkanı org. yaşar büyükanıt olmuştur ve artık tamamen hayaldir.
independence
son gunlerde yine dillerde ancak genelkurmay tarafindan da hukumet tarafindan da gunbdemde boyle bir $eyin olmadigi aciklamasi yapildi. gene de inatla dillerde.
independence
bedelli askerligin cikip cikmayacagi $u dakikalarda ba$bakan ile genelkurmay ba$kaninin yaptigi toplantinin sonucunda belli olacak.

millet 23 nisanı falan bo$verdi, askerlik zamani gelen yuzbinlerce insan bu toplantidan cikacak sonucuı bekliyor.
independence
ba$bakanla genelkurmay ba$kaninin goru$mesi sona ermi$.

bu sene bedelli askerlik yok. sebep ise terorle mucadeleye kotu etki yaratabilir endi$esi.
independence
once yok diyorlar sonra cikacak diyorlar. $imdi yine cikacak deniliyor ama du bakalim.

cikmasa bile askerligini henuz yapmami$ olan polislerin askerlik sureleri cok du$urulecek, bu kesin.
independence
bi soylentiye gore bedelli askerlik her an cikabilirmi$. yine soylenenlere gore bu sefer cikacak olan bedelli askerligin bedeli eskiye nazaran hem daha ucuz olacak hem de odemelerde kolaylik getirilecekmi$.
isyankarmuhabir
bu isin bedellisi mi olur lan dedirten hadise, neyse parası veririm askere maskerede gitmem demenin kibarcası. onca şehide onca gaziye bunun hesabı nasıl verilir birde onu açıklasın şu devlet büyük başları. sata sata memleketi bitirmişlerdi bir tek onurumuz kalmıştı onuda satalım milletçe rahatlayalım, daha sonra nasıl olsa sıra bacılarımıza analarımızada gelir, parasıyla değilmi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol