başlık acayim derken tamamen saçmalamak

independence
bu duruma genelde ba$lik acma kisirligi cekmeye ba$layan insanlar ba$vururlar.."bir $eyler yazmali ama ne yazmali" $eklinde du$unup bir sure sonra beyin hucreleri zedelenen yazarlarimiz, bo$ gozlerle baktiklari klavyelerindeki tu$lara seri $ekilde ve bilincsizce basarak ortaya cikan anlamsiz haff karma$asindan kelimeler ureterek bunlari ba$lik $ekline sokarlar ve bununla yetinmezler bir de bu ba$liklari yazarlar..sozlukte bu tur ba$liklar acmak elbette yasak degildir..ote yandan bu tur ba$liklara ayar vermekte tum yazarlarin asli gorevlerindendir.
imgoindeeperunderground
uzun saatler boyunca durmadan yazan kisinin kendine bir dur diyememesi sonucu birilerini kendine dur demek zorunda birakmasi hali. ayar vermek, ayar almak, ayarlanmak bu sebeplerle var olmustur ve olacaktir. yaraticiligini kaybeden yazar bir sure balkona falan cikip temiz hava almali, bunu dedim ben ama acaba ne dedim neden dedim bunun bana ya da bir baskasina faydasi var mi, bir insan sozlugu acsa bunu okumak ister mi diye dusunmeli, ben acsam mesela kendim okur muyum, okusam uzerine dusunur muyum, guler miyim, ne bu simdi diye sormalidir.
(bkz: toplumu polis degil vicdani korur)
aycan
ota boka başlık açmak tutkusu olarak da adlandırabilriz,aykırı olacam,farkedilecem ninihahah en zeki benim,kimsenin asla aklına gelmiyecek ilginç fikirler hep bana gelir diyenlerdir. tamamen saçmalamıştır ama geri dönüşü yoktur,eksilere yelken açmış, anlaşılmadığını düşünen yazardır artık o.
nickmickyock
entry ile başlık arasında farklar vardır. bunu öğrenmeleri gerekir başlık açanların ve de açılan başlıklara yorum yapan başlıkların altına entry yazanların.


adı üzerinde başlık açayım derken tam manası ile başlık sıçmaktır.
genelde de aptal espriler gömülüdür içinde,
öyle bir çaba vardır..
serde gammazlık ta yapmak vardır bunu yazan şahsiyette ama, eğitilebilir olup olmadığını çözmektir amaç.

ne demiş büyüklerimiz söz gümüş ise, sükut altındır.
ilkokul öğrencilerini bile güldüremeyecek esprileri berberhaneye saklamaları tavsiye olunur. saçmalamanın da sonu vardır.
merak edenler için bilgisözlük airlines..
ali biberon
bilgi sözlük yazarlarının ( ben hariç ) kullanmayı bir hayli sevdiği iğrenç cümledir. bir cümleyi bu kadar iğrenç yapabilecek kelimeyi bir arada toplayan zekâ sahibi insanı kutlamak isterim. bu aynı zaman da, bilgi sözlük’te bir yer edinme cümlesidir. hani " bir şey yazamıyorum, bari bir bkz ile bitireyim şu işi " tarzı takılanların yapacağı iş değil mi bu? neden böyle şeye gerek duyar insan. kalemine, klavyesine güveniyorsa, ince ince açıklar düşüncelerini. i think, yani bence, böyle bir bkz vermek sıçmanın ta kendisidir. bir de ayar kelimesini zihinlerinden çıkartamayan insanların, böyle bir bkz verdikten sonra " ayar verdim ben " tarzı takılmaları da cabası.
kurabiye
bünye ekstra güç gerektiten istekle dolar. "haha demek bunu kimse düşünmemiş" şeklinde bir gurur narası eşliğinde yazıyı başlığın altını güzelce doldurmaya başlar. bir gurur, bir neşe, bir gaz. neyse bilgiç döşer başlığı süper tanım ve fikirleriyle. hatta bazen uzun ve doyurucu da olur bu. neyse... son adım kişi okur, ardından "vayyyh beeee" çeker. içi rahattır. kaydeder güzelim entrysini. gururlu gururlu sözlüğünde seyretmeye başlar biricik başlığını. ancak ani bir gelişmeyle sarsılır bütün vücut. ya başlığın tekil hali mevcuttur zaten sözlükte ya yanlış yazmıştır gururlu bilgiç ya eş anlamlısını es geçmiştir. derken houstondan gelen mesaj "fıssssss" diye söndürür bilgiç kişisinin gazını. gelen mesajın meali ise şudur:
" saçmaladın efendi!".

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol