başak burcu

0 /
spoiled
dikkatli,olcup bicen,dusunen,karsilastiran ve ondan sonra karar veren,herseyi dikkatli bir sekilde analiz eden,yanlisi duzeltme cabasindaki,titiz,durust ve samimi insanlarin sahip oldugu burc.
sinirsahibi
sahip oldugum ve olunan obsesiflik duzeyinde takinti ozelligi ile beni benden tiksindiren burcum. akabinde iyi ozellikleri var midir denilecek olursa cevabi "coktur" olacak olan astrolojik bisey.
palovera
yonetici gezegeni:merkur
element:toprak
nitelik:degisken
ugurlu sayilari:6
gun:carsamba
ugurlu tasi:meryem tasi
renk:sari, yesil
tarot karti:ermis
hayvan:tum evciller
bitki:nergis
kiymetli tas:zebercet
kiymetli maden:civa
melusine
basak burcu insanlari cok titiz,caliskan ve elestirmeyi seven insanlar olurlar.toprak grubuna ait bir burctur ve en iyi anlastigi burclar yine bu gruba mensup olan boga ve oglaktir.
piiz
sanilanin aksine titiz falan degildir takintilidir,mukemmelliyetcidir,kili kirk yarar,etrafina cinnet gecirtir..
doroty
basak "bekaret" burcudur. ancak bu sembolü fazla ciddiye almak gerekir. bazi basak’lar bekar kalirsa da, pekçogu sonunda evlilik mutluluguna erisir. basak’in evlilik yasamini basariyla sürdürmesi ve hemen hemen her zaman kendilerini ailelerine adamalari sasirticidir.

basak’i belirlemek çok kolaydir. pek gürültü çikarmaz, kesinlikle geveze degildir ve yalniz görünümüyle dikkat çeker. kalabalik içinde rahatsiz olan tiplerdir.

tipik bir basak’ta ilk dikkatinizi çeken sey, kesinlikle kafasinda çözmeye çalistigi ciddi bir problem oldugu izlenimidir. ya da derinden derine birseye üzüldügünü hissedersiniz. üzüntü dogal olarak gelip onu bulur.

basak’in gözleri ve bakislari çogunlukla sasirtici bir sekilde berraktir. basak’larin yüzünde, sanki o gizli üzüntülerini inkar edercesine bir ruh temizligi ve sükunet ifadesi vardir. aynada kendilerini incelemeyi severler.

basak’lar genelde minyon insanlardir. ama adelelilerdir ve narin görünüslerinden umulmayacak kadar güçlüdürler.

basak’lar hiç kuskusuz, güvenilir ve samimi kisilerdir. ve ayrica herkesten çok banyo yapmayi severler.

hiç olmayacak hayallere kapilmalarina karsin, basak’larin aksine tatli hayalciler gibi görünme özellikleri vardir. sanki, akilci kafalarinin inanmayi ve izlemeyi reddetigi gökkusagina, tepeden tirnaga bürünmüs gibidir. ancak bu sizi aldatmasin, çünkü onlar her zaman gerçekleri hayallere tercih ederler ve asla hayallerinin pesinden kosmazlar, kosanlari da esefle kinarlar.

bayagiliktan, aptalliktan ve dikkatsizlikten rahatsiz olan basak’lar bu tür insanlarla karsilasinca hosgörüsüz, huysuz, azarlayici ve sinirli davranislar sergileyebilir.

genelde kibar insanlardir. seyehat etmeyi severler.

basak islerinizi kili kirk yaran ve sizi deliye çeviren tartismalarla elestirebilir. ancak yardima ihtiyaciniz oldugunda hiç düsünmeden yaniniza kosacaktir.

kendi hatalarina karsi kördür ve kendi zaaflarini baska herseyi gördügü o berrak isikta göremez gibidir. ama gerçekte görür. tipik bir basak’a elestirici, karamsar, telasçi ve titiz oldugunu, diet ve saglik konulariyla asiri ilgilendigini söyleyin, düpedüz inkar ile karsilasacaksiniz.

bir oda dolusu insan içinde hiç güçlük çekmeden basak’i ayirdedebilmeniz gerekir. çok uzun süre sessiz sedasiz oturmak onun harci degildir.

askta, gösterise kaçmadan, sakin ve sürekli bir sevgi gösterirler. para harcarken de ayni sekilde tutucudur. kendilerine yardim edilmesinden öyle çok hoslanmazlar. minnet altinda kalmak istemezler. kendilerinden baskasina güvenmek de istemezler.

israfi hiç sevmezler. baskalarinin kusurlarini göstermekten hoslanirsa da, kendi yanlislarinin açikça elestirilmesine müthis içerler.
kalidor
insanları şaşırtacak şekilde takıntılıdırlar ve bu yüzden sık sık sevilmeyen kişi ilan edilirler.yalnız sokağın ortasındaki herhangi bir taşa insanlar takılmasın diye köşe bir yere koyanlarda, bu burcun mensubudur.
elma sekeriiii
obsesif degil, tutucu ve de inatcıdırlar. dengesizligi ise yükselen burca göre degi$ir..


bayanlarından mükemmel annelerin cıktıgı söylenegelir, erkekleri biraz capkın olsa da ailesine dü$kündür.

cogu ba$ak burcu mükemmelliyetci oldugundan kolay begenmez, evlenmemeyi tercih edebilirler.

(bkz: bakireler burcu)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol