barcelona

comengineer
"vayy içimizde barcelonayı gezip gören kaymak tabakasından insanlar da varmış " diye düşündürten başlıktır.
allah daha çok versindir.barcelona bizim için bir süre daha takım ismi olarak kalmaya devam edecektir.
ama gün gelecek devran dönecektir.
"beklenen günler gelecekse çekilen çile kutsaldır."

(yazılanlar kimselere değil , birşeylere göndermedir . )
elma sekeriiii
ispanya anayasa mahkemesinin özerklik haklarındaki kısıtlama yolunda yaptığı deği$iklikten sonra(katalonya kendini bir ulus olarak tanımlayamaz) 1 milyon katalan bu $ehirde sokaklara dökülmü$tür.
karpuzz
gracia’nın üzerinde gaudi’ye ait 2 tane bina vardır. la rambla’ya yakın olanın girişi 13 euro’dur.
barcelonatta diye çok güzel bir plajı vardır. poponuzu kumlara değdirmeyeyazdığınız anda hemen bir pakistanlı satıcı yanınızda biter ve ’cola - fanta-ice tea? der. no thans dersiniz. daha da yaklaşır. ’haş haş - marihuana?’ der. şaşırmayın ilk günden. sonra günde 38 kere duyunca alışıyorsunuz. sokaklarda ot içmek vs serbest. satış yasak.
just a girl
izmir dısında yaşamak istediğim tek şehir.insanı cıvıl cıvıl, resmen yaşadığınızı hissediyorsunuz.neşeli şehir.erkek veya kadın farketmiyor eger numaralı gozluk kullanıyorlarsa muhakkak çerçeveleri renkli oluyo bunların.rengarenk bileklik incik boncuk merakı da çok fazla.herşeyleri renkli bu insanların, bu da haliyle yaşamlarına yansımış.kızım olsun ispanyola vericem.
o derece seviyorum. tek kusurları cok yuksek volumda konusuyolar ha bı de cok sigara iciyolar. kızı gene vericem ama kararım aynı.
biskuvit
çok güzel ama güzelliği kaç gün dayandırır bilmiyorum. çünkü istanbul’a göre bile daha pahalı. bi suya oo 2euro vermek gerekiyor filan.


güzeldir ama yaşanmaz. aynı istanbul gibi.
gezgin
en uygun turlar kasım/aralık aylarında yapılır (paskalya döneminde tur fiyatları dip yapar ancak her yer kapalı olduğu için tavsiye edilmez)
şehri bir baştan bir başa metro ile rahatlıkla gezebilirsiniz (10 lu bilet 8.25 eur)istasyondan çıkmadan tüm hatlara ücretsiz geçiş yapabilirsiniz.cuma akşamları saat 02:00’ye kadar çalışan metro cumartesi günleri 24 saat çalışıyor.
barcelona da dikkat edilecek hususlar; la rambla caddesindeki kağıt oyunu oynatan tipler (bul karayı al parayı tarzı) adamları uzaktan 2 dk. izlemeniz bile o grupta birlikte hareket edenleri çözmenize yeter.öyleki grubun içinde bayan, yaşlı adam gibi üç kağıtçılık yapacağını ummadığınız insanlar var...

gece yaşamı saat 01:00 de başlıyor 05:30’a kadar sürüyor (kış döneminde)sahilde bulunan barların dışında paral-lel metro durağının yanında bulunan apolo (tryp apolo hotel’in yanı)barcelona’lı gençler arasında oldukça rağmen gören mekan (hafta içi bile full)
john maynard keynes
6 sene sonra tekrar gittiğim, tekrar aşık olduğum şehir. hep derim istanbul dışında yaşayabileceğim 2 şehir vardır, biri new york biri de işte bu barselona.

6 sene önce gittiğimde öğrenciydim, birkaç ay para biriktirerek gidebilmiştim, param olmadığı için de aslında tam olarak hakkını verememiştim şehrin. limitli bütçeyle ziyaret ediyorsanız şunları yapmak gayet ekonomik; #581629

biraz daha paranız varsa bunlara eklemeniz gerekenler;

bol bol tapas yiyin efendim, çok lezzetli çeşitlerini bulabilirsiniz neredeyse her yerde. öğün sayınızı 6’ya hatta 8’e çıkarın az az her şeyden yiyin. tam bir gastroturizm olsun sizin için. şehir boyunca cafeler çok güzel, öğleden başlayın içmeye 3,5 euro’ya şahane mojitolar içersiniz.

gece çıkmak için ise benim favorim w hotel oldu. 26. katında yer alan kulüpte çalan müzikler de, kokteyller de çok güzel.

ölmeden önce yapılması gerekenler listenize alın, bol keyifler dilerim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol