banu avar

Bilgi Sözlük Android Uygulamasını İndirmek için lütfen tıklayınız.
trt1 de her hafta sınırlar arasında diye belgesel niteliğinde olan ve ülkeleri tarafsız bir şekilde tanıtan süper bir program.
her bölümü, her karesi ders niteliğinde olan programlara imza atan şahsiyet.

son dönem avrupa birliği mevzusuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşan, diğer programcılar gibi avrupa birliği fanatizmi yapmıyan, sadece gerçekleri gözler önüne serdiğine inandığım ve youtube dan programları seyredilebilecek olan gazeteci.
bir çok ülkenin ileri gelenleri onunla rapörtajlarını yarıda kesip bırakıp gitmiştir.neden mi?ermeni soykırımı yaptınız diyenlere sizde şunu şunu yapmıştınız demesi,ya da,türkiye de insan hakları yeterince yok diyenlere kendi ülkelerindeki çarpıklığı hatırlatması,kısacası dinimize küfedene müslüman mısın demesi.
doğru söyleyenin dokuz köyden kovulduğu, hatta utanılmasa vatandaşlıktan atılacağı gerçeğini bizzat yaşayan belgesel yapımcısı ve yazar hanımefendi.
yaptığı belgesellerle avrupanın gerçek yüzünü ortaya çıkaran hatta hükümetin yapamadığını tekbaşına yapan belgeselci aydın kişilik...
yazdıkları, tespitleri bir bir çıkıyor. böl ve yut gerçekleşiyor; ortadoğu ne yazık ki emperyal güçlerin oyuncağı haline geliyor. sıra bize de gelecek tabi ki.
referandum zamanı bir hazine olarak saklanması gereken şu yazıyı kaleme almıştı;
http://www.ilk-kursun.com/2010/08/banu-avar-yazdi-abd-akp-ve-pkk-evet-diyor/
gundemi ke$ke biraz daha farkli yerlerden takip etse kendisi. hani zaytung’dan falan gundem takip edilince ister istemez kimi yanilgilara du$ebiliyor insan.

peki ne demeye cali$tim $imdi ben?

$u zaytung haberi;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=5135

$u da sayin banu avar’in bir canli yayinda soyledikleri;

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/28437/banu-avar-ve-zaytung-gundemi

e ama yuh artik be ablacim. bu kadari da pes vallahi.