balkaner78

0 /
mudo
uluslararası olduğu kesin de faaliyet alanı nakliye mi pek emin değilim. entry’lerine "dikkat etmeden bile" bakacak olursanız, faaliyet alanının turizm olduğunu şıp diye anlayabilirsiniz. ama turizm de bir nevi nakliyecilik olarak adlandırılabilir, evet.

aynı toprakların bir evladı olarak ben, bunu turizm değil de suyun öte yanına olan "aşırı dozda" bir özlem olarak da algılıyorum.
yeri gelmişken, mora ile ilgili bilgiler de verirse bize, ziyadesiyle memnun olurum kendilerinden.
balkaner78
nakliyatçı olmayan sözlük yazarı. ecnebilere türkiye’mizi tanıtma gayreti münasebetiyle fahri turizmci de denebilir kendisine.
mudo
jedi’mizin
sozlugun her gun yazilan entry sayisinin en az %50 si tarafimdan yaziliyor ve bu durum anla$ilan o ki kimseyi rahatsiz etmiyor.
şeklindeki sitemine karşılık yüce kat’tan ödül olarak gönderilen bir melek!

aynı jedim "ah ulan ah! keşke daha başka şeyler için sitem etseymişim." diye düşünüyor mu, bilmem!
nerden bileyim!
independence
bugun de uzakdogu sporlarina dadanmi$ kendisi. sayesinde kim ne kadar zaman zarfinda nasil dovulur, bunun istatistiksel verilerini ogrenebilecegiz.
balkaner78
bkz. verdiği her entry için yılların emeğinin verildiğini, uzakdoğu sporlarının birini dövmek için değil, önce kendini ve yakınlarını savunmak için olduğunu bilmeyenlere öğretmeye çabalayan yazar. her poomse önce blokla (savunmayla) başlar. uzakdoğu sporlarında ilk saldırı yoktur. bu konuda yazdığımız her entry ve bkz. çok değerli bilgiler içerir. konuyla ilgilenen kişiler için dün girdiğimiz bütün giriler çok önemlidir ve yol göstericidir. sözlüklerde uzakdoğu sporları hakkında nadiren işe yarar bilgi elde edileceği düşünülürse, giri sayısının ve her biri derya olan konularda izole çapraz referansın (yaslıbirkısarehin...’in anlamadığı konu) önemi daha iyi anlaşılır. serbest çağrışım vakti geldiğinde zihinsel faaliyetlerden olabildiğince yararlanmak için mümkün olduğunca çok giri yazmak icabeder ki, buna bir konuya dadanmak denmez.
balkaner78
gizli antizeytinyağı aktivistleri, "zeytinyağı istemezük"çüler ve dahi "bize babadan kalma bakkal işi kuru kara zeytin yeter, yağı neyin gerekmez"ciler olabileceğinden şüphelenen yazar. hayır arkadaş şarküterici misin ki "sucuk, salam mutfaktan dışaru" dedik deyu eksi butonuna hoyratça ve fütursuzca basarsuz? bunlar öyle akdeniz tipi bol zeytinyağı içeren kahvaltılıklara da alışık değildir. bunlara ver kireç gibi beyaz peyniri, kuru siyah zeytini, daya demli çayı yeter. fazla bile... haa bir de bunlar kahvaltıda bolca ekmek yerler. yaklaşık 4-5 zeytin/bir ekmek oranında ekmek tüketirler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol