balayı

ups
yeni evlenen insanlarin ciktigi tatil.sozcuk itina ile incelendiginde bal gibi gececek bir ay manasi cikar ki ayin niye bal gibi gececegi asikardir.
tiryaki
evliliğin sirke tadına varmadan evvelki evresi.sancılı geçecek mutasyonun başlangıç aşaması olur bu aynı zamanda.
tiryaki
yetkililer balayına giden çiftlerde fizyolojik ve psikolojik bir takım değişiklikler yaşandığını ve bu değişimlerin ;gereken sabır ve tolerans sağlandığında zor da olsa atlatılacağını belirtmekteler.
özellikle ;pozisyon zenginliği kazanılan bu evrede çiftlerin birleşme esnasında birbirlerine daha çok tolerans göstermeleri gerektiğinin altını çizen sağlık uzmanları ’’görmemişin bir karısı olmuş...’’şeklindeki bir ruh halinin karşı cinsin genital bölgelerinde kapanması güç yaralar bıraktığına dikkat çekmekteler.
yine;balayından sonraki aylarda çiftlerin;’’kılıncını kuşanmış hunhar bir gladyatöre ’’dönüştüğünün altını çizen uzmanlar, oluşabilecek ani göz morarmaları*,baş ve ayakalarda oluşabilecek şişkinliklerin* için hanımların şimdiden hazır bulunmaları gerektiğini eklemekteler.
cirkinbeti
En sevdiğim evlilik evresi.

İki kişinin de Her şeyin mükemmel olacağına kendilerini ayrı ayrı inandırdıkları evredir aynı zamanda.

Tatil matil derken ve modlar "ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza efendi" kıvamındayken her şey olur geliyor sanırım.

Ve her şey dönüş yolunda başlıyor.

Otelin taksidi var, koltukların / buz dolabının taksidi desen ayrı, borçla yapılmış düğün var. E kira elektrik su... Böyle hayatın gerçekleri yüzünüze yüzünüze çarptıkça o aşkla bağlı olduğunuz kadına / adama öyle çok da aşkla bakamıyorsunuz.

He diyeceksiniz ki her şey para mı? Hayır... Her şeyin para olmadığı ilişkiler zaten balayı yapamıyor direkt yer yatağında kene ayıklıyor. Ama mış gibi yapılan ilişkilerin hazin sonu bu. Üzgünüm.

(bkz: Cirkinbeti ile aşka ve evliliğe doğru) diye program mı yapsam ki?

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol