aynalı tahir

wilson
yillarca turk televizyonlarini bos yere mesgul ettigine inandigim ve akabinde gecen gun gordugum haber ile kendimden gectigim dizi. dizinin tum bolumlerini malezya’daki bir tv kanali tam 95,000,000 dolar karsiliginda aliyormus. dilim tutuldu desem yeridir yani.
peach
ekranda buralar daha boooooole bostanken, deliyurekler, mafyalar yokken o yazmistir delikanliligin kitabini. o donemlerde dillere pelesenk edilmis delikanliligin kitabi olayi hala cesitli vukuatlarda kullanilir. (’’bu kitaba uymaz’’, ’’kitabini s.iim’’ gibi...)
barborospasa
terbiyeli , iyi ahlakli , durust , caliskan , hosgorulu ulkem insaninin sosyal yapisini "cakalligin kitabi" adli ne oldugu belirsiz kurallar ile bozmaya calisan"dot oglan" olup mitoz bolunme ile cogalir.
eric cartman
iki de bir olen,yerine aynali kadir’i geciren,sonra kadir’i ortadan kaldirip tekrar dirilen,sonra tekrar olen,dirilen periyodik sahsiyet.dizide degismeyen bir tek sey vardi,o da alemin en serefsiz pici tilki ekrem ’di.
heddodepaso
ne iş yaptığı belli olmayan, yüksek tahsili bulunmayan bir grup mahalle gencinin birbirleriyle kavgalarını konu edinip, bunu delikanlılık diye empoze etmesiyle, gençliğimizin çözemediği her sorunu kafa göz yararak halletmesini sağlayan dizi. bu diziye kadar ortalarda delikanlılık, adamlık, vs. gibi hala ne olduğu belli olmayan kavramlar yokken, sağolsun alişan bunların kitabını yazıp, ortaya bırakıp kaçmıştır. şimdi kendisi sabahları kadınlarla şarkı söyleyip, göbek atıp, yemek tarifleri verirken, bu diziden etkilenenler, kendilerine trafikte korna çalanları pataklamakla meşguldur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol