aykut kocaman

0 /
grafolog
eğer daum bir sene daha fenerbahçe de kalırsa, büyük ihtimalle daum dan sonraki fenerbahçe teknik direktörü. ama daum bu sezon sonu ayrılırsa fb yönetimi aykut u getirmeye cesaret edemeyebilir. şu anda konyaspor u çalıştırmakta ve sezon başında kaybettikleri beklenmedik puanlar yüzünden uefa şansları çok zorda.
schenardi
trabzon da trabzonspor u mağlup edip şampiyonluğu getiren golü attıktan sonra "şu anda rakip arkadaşlarımın içinde olduğu psikolojiyi anlayabildğim için sevinemiyorum" demecinin ardından bu empatik ve centilmen yaklaşımının ödülü olarak takımının şampiyonluğunun ardından fenerbahçeden uzaklaştırılmıştır. o da kocaman bir adam olarak istanbulspora geçmiş; burda türkiye liglerindeki gol sayısını 200’e tamamladıktan sonra aktif futbolu bırakıp takımının teknik direktörlüğüne geçmiş; bu dönemde takımın yaşadığı birçok zorluğa karşın uzun süre boyunca istanbulspor’u birinci ligde tutmayı başarmıştır. kendine özgü bir kişi olup; teknik adam olarak başarısı onun kişiliğini ve felsefik yaklaşımını kabul edecek bir camiada çalışması onun başarısı için elzemdir. bu sebeple de malatyaspor da ancka yarım sezon çalışabilmiştir ve yine aynı sebeple bence bir anadolu takımında kendi vahasını oluşturup orada kalmalı; bir "büyük" takımın başına geçip orada kendi karizmasını ziyan etmemelidir... futbolculuğuna ilişkin olarak göze çarpan en büyük özelliği jimnastik geçmişinin etkisiyle ceza sahası içinde kıvrak hareketlerde bulunması ve kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda devamlı surette aşırtma vuruş denemesidir. teknik adam olaraksa kendisi bir forvet oyuncusu olmasına rağmen defansa ve özellikle ortasahanın kalabalık tutulmasına; dolayısıyla atak organizasyonu bakımındansa kontraatağa dayalı bir anlayışa sahiptir.
grafolog
eğer bu sezon galatasaray’ın fubolcusu olsaydı, "şu anda fenerbahçeli futbolcular için üzülüyorum" deme cesaretini gösterebilecek olan usta futbol adamı.
derdiolanneylesin
fenerbahçe’de geçirdiği dönem boyunca oldukça yıpranan ve son olarak alex olayıyla taraftarın bir kısmıyla arasının açılması sonucu takımdan istediğini alamayınca dün akşam görevinden istifa ettiğini açıklamıştır. ama gerek yönetim gerek futbolcular istifayı kabul etmiyor ve nihai kararın bugün açıklanması bekleniyor.
independence
aslinda istifa etmekten vazgecmesi gecici bir durummu$. sadece kararini ertelemi$. az once kulup yetkilileri ile $ukrusaracoglu’nda bulunan kulup binasinda bir goru$me yapmi$ ve goru$me sona ermi$. goru$menin ardindan istifa ile alakali hicbir $ey konu$mami$ ama kararini ilerleyen saatlerde aciklamasi bekleniyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol