ayça

alorarola
ayça tekindor ilk olarak türkiye ekranlarına 1997 yılında eko tv isimli müzik kanalında hafta içi her akşam 17:00 ile 20:00 saatleri arasında canlı yayın ile ça ça ça ayça isimli istek programıyla ekranlardaydı. daha o zamanlar mail sistemleri pek kullanılmıyordu programa fax yolu ile isteklerde bulunuluyordu. ayça da tüm yüz mimiklerini kullanarak bu faxları bayıla bayıla şakayla karışık okuyordu. kendini izlettirmesini gayet iyi biliyordu hatta canlı yayında kameralara aynaymış gibi muamele yapıp saçını başını da düzeltebiliyordu. zıpır zıpır eğlenceli bir programı vardı.
eko tv güncel, müzik programları kaliteli, güzel bir müzik kanalıydı. hatta kral tv yi bile tahtından etmiştir.
independence
ayça, tam adıyla ayça tekindor türk pop müzik sanatçısı.

zaga’da yer aldığı skeçlerle adını duyuran ayça, elli kokkinou’nun "masai" şarkısının türkçe versiyonu "yıkılıyo" ile üne kavuştu. şarkıda, skeçlerinde ve yer aldığı reklam filmlerinde "yıkılıyo", "şişt! bıyıklı" ve "degajeme doğru" gibi sözler kendisiyle özleşmiştir. aktör çetin tekindor’un yeğenidir.

ilk albümü "yıkılıyo" 9 ağustos 2004 tarihinde çıkmıştır. ilk albüme eklenen "çekicek kulaklarımı" şarkısıyla ve remix ilaveleriyle yayınladığı "çekicek kulaklarımı" albümü 27 temmuz 2005’de yayınlanmıştır. mete özgencil’le çalıştığı üçüncü albümü "ciddiyete davet"i 7 şubat 2008 tarihinde yayınlamıştır. albümün çıkış şarkısı "kanar mıyım" olmuştur.

hittheroad2timesjack
zerre kadar haz almadığım insandır. konuşurken kullanmış olduğu kılçıklı ses tonudur belki beni soğutan. belki de çok iyi bir insandır ama olmuyor işte bazen. üzgünüm ayça.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol