avokado

spoiled
cok kalorili olmasina ragmen icerdigi glutathion super bir hucre koruyucusudur, cunku en iyi antioksidanttir.antioksidantlar hucrelerin yaslanmasini yavaslatirlar ve kanseri onlerler.tum meyveler arasinda protein bakimindan en zengin olanidir.bol miktarda e vitamini de icerir.bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolasimi duzene sokar.ayrica potasyum ve b6 vitamini de icerir.
pistimsah
lezzetli sevilen besin kaynağımızdır avakado aşağıda tarifi yer alıyor buyrun:
bir adet avakado alınır fakat bu avakadonun iyice yumuşamış olmuş
olması gerekmektedir.kabuğu ince ince soyulur sonra ikiye yarılır çekirdeği alınır. sonra bir çatal yardımıyla iyice ezilir tuz limon isteğe göre domates suyu maydonoz ilave edilerek biraz daha ezilir bulamaç haline gelen avakadomuza çok az zeytin yağı veya sıvı yağ ilave edilir işte hazırdır ister meze ister aparatif olarak muhteşem avakadoyu yiyebilirsiniz.
eldrun
çiçekleri diğer ağaçların aksine bir ağaçta sadece dişi ya da erkek çiçek olarak veya bir ağaçta hem erkek hem dişi çiçekler olarak bulunmaz. öğlene kadar dişi olan çiçekleri öğleden sonra erkeğe dönüşür.
eflatun
anavatanı meksikadır,türkiye’nin güney sahillerinde de yetiştirilmektedir. avokado kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir meyvedir.fazla tatdıda yoktur.

işte yararları.

+iyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır.
+bağışıklık sistemini güçlendirir.
+kansere karşı koruyucudur.
+üreme sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.
+tansiyon düşürücü etkisi de vardır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol