avatar

0 /
ups
artik resim olmaktan cikmis 2-3 saniyelik igrenc kalitede de olsa film tarzinda sekilleri de mevcut olan bisi..
pazarda dildo satan adam
18 aralıkta vizyona girecek olan james cameron filmi. 500 milyon dolarlık bütçesiyle şu ana kadarki en yüksek bütçeli film. ayrıca 3 boyutlu olarak gösterime girecek. heyecanla bekliyoruz.
telsiz arkadasi
çok fazla takip edeni olduğunu bildiğim bir animedir avatar. kafasında mavi bi ok olan gençten bir çocuk var (hani şu bi aralar ronaldo’nun saçına verdiği şekil gibimsi ama tam değil) uçuyor kaçıyor falan, su avatarı var, hava avatarı var ateş toprak falan koşuşturmaca bişeyler. anime yani işte, klasik.
greyfurt
izlenesi ve izletilesi bir baş yapıt.
animasyonlarla gerçek karakterleri ayırtetmek neredeyse imkansız ve bir süre sonra unutuyorsunuz zaten.
harika bir yeni dünya yaratılmış. elbetteki pandora’da ki canlılar dünyamızdan esintiler taşımakta ama öyle eklemeler ve farklılıklar yaratmışlar ki, yaşattığı özgünlük hissi çok başarılı.
senaryo grafiğe yaraşır olmuş. bu kadar basit bir hikaye ancak bu kadar sürükleyici, tempolu ve süprizlerle dolu olabilirdi.
tek kelimeyle enfes.
x
ortalama bilet fiyatını 3 dolardan hesaplarsak, toplamda en az 170.000.000 insanın izlemesi gereken flim. yoksa ellerinde patlar.

ps:sponsorların ve reklamların katkıları hariç.
independence
payla$im ortamlarina du$mu$ bu film ama goruntusu hic iyi degil diyorlar. dediler i$te oyle, bir arkada$im soyledi evet. ne arkada$larim var benim de, durmadan korsan filmlerle dizilerle oyunlarla alakali bilgi veriyorlar, cevremi degi$tirmem lazim.
independence
bilgisayardan izlememe ragmen cok begendim ben bu filmi. gerek senaryosu gerekse gorselligi acisindan eminim 2009 senesinin en guzel filmiydi bu. insan irkinin hangi kainatta olursa olsun sirf para icin koskoca bir gezegeni ve o gezegende ya$ayan varliklari gozlerini kirpmadan oldurebilecegi uzerine kurulmu$ filmin senaryosu, cok da guzel yapilmi$. bir kac kez izlenmeli ama ozellikle bilgisayarda degil sinemada 3d olarak izlenmeli. i$te o zaman gercek buyusu cikar filmin sanirim.

daha once yazilmami$ ayip edilmi$, ben yazayim bari. film james cameron imzasini ta$iyor ki eminim pek cok bilim kurgu filminden hatirlayacaksiniz kendisini. ba$ligina bakmaniz kafi.
emma the gold one
sinemalarda kapalı gişe oynayan kendi gelmeden sesi gelen filmlere karşı kocaman önyargı geliştiren bir obsesif olan beni bile etkilemiş film. filmi izlemeye eleştirmeye son derece hazır bir halde burnum havada başladım hangi ara indirdim de ’’go nav’iiiis!’’ çığlıkları atmaya başladım ayırt edemiyorum. o kadar girmişim içine hem de gözlüksüz, düşün! berbat kalitede izledim umrumda olmadı. senaryo klişenin dibine vurmuş yine pek sallamadım. neyi tuttum bu kadar hala bilemiyorum.

belki na’vileri kulaklarıyla doğalarıyla eğilimleriyle ve inançlarıyla birebir elf çakması yaratmak başarılı bir fikirdir. orta dünya ile pandora belki farklı zamanlarda var olmamıştır gibi gibi hayallerim oldu. insan bir mekiğe atlayıp elflere gitmek istiyor. ’bilim kurgu aslında zaten bir fantastik kurgudur.’u destekler bir çalışma olmuş sayın cameron’un ellerinden öperim. izleyiniz efem.
mouscronoise
bu arkadaşlarda öz eleştiri yapabiliyormuş diyerek izlediğim ironik yapıt.


evet yine din ve iman üçgeninde sıkışan arkadaşlarımız bu kez petrol için değil,100 gramı 20 milyar$ değerindeki unobtainable unobtimium için mücadele veriyorlar.

bu mücadele sürecinde neler mi var/yok ?1)her zamanki gibi yaşayan toplumun niyetinin,inançlarının hiç mi hiç önemi yok.

2)herkes tehdit unsuru olarak var,

3)bu efsanevi madde adamların tapınağının orta yerinde olur da ,orantısız güç kullanımı olmaz mı ? olmaz olsun...

okta neymiş kardeşim bizde tank var tank...


4)medeniyeti bir üst mertebeye taşıyabilmek için ,medeniyet nedir bilmeyenler var ,

5)her zamanki gibi kendini dünya’yı kurtarmaya adayanlar ise hep var...p.s:filme yıl 2140 lara geliyor ,yine var ,hep var....mutant
3d ve türkçe dublajlı olarak izlenmesi gereken bir filmdir. bu sayede alt yazı okuma derdine düşmeden 3d şenliğinin içine giriyorsunuz. daha önce izlediğim 3d filimlere oaranla çokda fazla 3d efekti kullanılmıştı.filmin %70 bölümü bilgisayar kullanılarak yaratılmış olsada görüntüler sanki gerçek gibi. muazzam bir eser olmuş. izleyin, izleyin, izleyin.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol