atlas deneyi

0 /
angelus
big bang in bir benzeri yaratmak için cern de gerçekleştirilecek olan, yerin 100 m. altında bulunan 27 km. uzunluğundaki tünelde proton taneciklerini birbiri ile çarpıştırıp evrenin sırlarını çözemize yardımcı olacak olan deneydir. öyle diyorlar. ha bana kalsa kul yapısı ile bi sik olmaz kanısındayım. evet.
independence
10 eylul 2008 tarihinde gercekle$tirilecektir ancak bu deney esas uygulanmak istenilen deneyin ilk safhasidir. asil deney ekim 2008 de gercekle$ecek bu asil deneyin sonucunda kimi kucuk karadeliklerin elde edilmesi beklenmekte. zaten bilim adamlarinin gotunu tutu$turan da bu. kimi bilim adamlarina gore bu deney sonucunda dunyayi yutabilecek gucte karadelikler elde edilmesi muhtemel.
independence
olaya son derece yuzeysel bir acidan baktigimda((ki oyle olmasi dogal zira zerre bilgim yok konu ile alakali) aklima takilan bir kac $ey oldu.

$imdi deney yerin 100 metre altinda gercekle$ecek ve deney sonucunda kimi kucuk capta karadelikler elde edilecek. karadelikler dendigine gore birden fazla karadelik elde edilecek ve eger hafizam beni yaniltmiyorsa karadelikler birbirleri ile carpi$tiklari taktirde daha guclu ve daha buyuk bir hal alirlar. yerin 100 metre altinda olman senin bir karadelikten kurtulman icin ne kadar yeteli olabilir ki? zira karadelik denilen vicdansizin icerisinde zaman ve mekan kavrami yoktur, sifirdir. dolayisi ile bu mendeburlar yerin 100 metre alti ile birlikte tum yeri yer bitirir de gune$e dogru hizli bir yolculuk ba$latir. bu yolculukta gerekli olan enerjisini de senin gezegenini yutarak kazanir. dolayisi ile bu minik capta da olsa karadelikleri hakimiyet altinda tutabilmek bugunun teknolojisi ile mumkun mudur ki?

hayir endi$em $udur ki; marduk geldiginde carpacak bir gezegen bulamazsa vallahi ayip olur kendisine.
huni delisi
çeşitli spekülasyonlar olsa da evrenin oluşumu hakkında küçük ama önemli bilgiler getireceğine inanılan deney.evrenin oluşumu sırasındaki ilk bir kaç saniyeyi aydınlatması öngörülmektedir.ayrıca hatırı sayılır bir meblağnın bu bir iki saniyeyi çözebilmek için harcandığını hesaba katarsanız önemini bir nebze daha anlayabilirsiniz.bu deney sonrasında dünyanın yok olacağı söylenmekte tabi hemen bunu kabullenmek ve inanmak zor olsa da:

"bir ihtimal daha var"
"o da ölmekmi dersin"
orqn
deneyle ilgili hala çok büyük soru işaretleri var.deneyin ters tepmesi sonucu oluşacak magnetik akım nedeniyle güneşin batı dan doğması bile söz konusu.ayrıca her yıl kuzey-güney arası göç eden hayvanların ölmesinden de korkuluyor.bana hala bir bilim kurgu senaryosu gibi gelen bu öngörülerde umarım gerçeklik payı yoktur.
bb
abd’deki michigan üniversitesi’nde okuyan 23 yaşındaki kate mcalpine, aşamaları pek çok kişi için “karmaşık” olan büyük hadron çarpıştırıcısı (lhc) deneyini bir rap şarkısıyla anlattı.dinlemek isteyenler için:

http://tinyurl.com/6kbgko
mandela
tanrı parçacığı bulunmadığı an zıcacak olan deneydir, hawking bu konuda bahis bile oynamıştır bir şey bulamayacaklar diye. her şey yendiden başlayacaktır, nasıl determinist düşünce kapitalizmi doğurduysa bu deneyde bu günkü sistem kurgusunun çökmesine sebep olacaktır.
nerede lan bu dutluk
koskaca adamlar işleri yok proton çarpıştırıyor. lan paranız çok galiba amk! geyiklerine vesile olan deney. aslında olmadı da ben şey ettim. ne ettim? götümden salladım. evet.
angelus
kahvemi üstüme dökmemle birlikte etkilerinin yavaş yavaş kendisini gösterdiğini anladığım deney olmaktadır. zira isviçre topraklarının altında meydana gelen bu çarpışmanın titreşimleri sevgili yurduma kadar daha yeni ulaşmış, direkt masamı etkilemiş ve masamda bulunan kahve, fincanı ile birlikte üstüme dökıülmüştür. zannediyorum oldukça başarılı bir deneydir. herkesi alkışlıyorum sözlük aracılığı ile.
steroid
nasıl olsa kıyamet kopacak deyip bütün kontorlarımı bitirdiğim ama dünyaya hala hiç bir bok olmaması yüzünden bol bol sövdüğüm deney.
steroid
allahın işine karışınca kıyamet koparan deneymiş efendim.
karadelik oluşup ne varsa yutacakmış. şalteri indirirken bi besmele çekseler bari..
orqn
deneyin üstünden 24 saat bile geçmeden dünyanın 3 farklı yerinde 6.0 ın üstünde deprem meydana geldi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol