astral seyahat

0 /
darth sidious
basitce ,dusunce gucunu kullanarak ruhun beden disinda dolanimi olarak aciklanabilir. sartli olarak yapilabildigi gibi ruya yolu ile sartsiz olarak da yapilabilir.
guven duygusunu ortadan kaldiran bir seyahat sirketi ismi.
gulsin
ruhun bedenden ayrilip dolasma sekli.uyku sırasında düşme hissiyle uyanmamız bilinçsiz olarak astral yolculuga çıktığımızı gösteriyormuş. başlangıçta deneyim olarak lucid dreaming işe yarayabilir.
independence
hemen her zaman uyku halinde meydana geldigi icin bireysel olarak kicin acikta kalmasi sonucunda olu$tugunu du$undurur bana.hayir diger turlusu mumkun olsa kimsenin ozel hayati kalmazdi.misal benim elimden boyle bir $ey gelse bir gece evimde durmam alirim ruhumu ver elini butun mankenlerin yatak odasi oh.
angelus
zannediyorum karşılığında herhangi bir ücret ödenmeyen yolculuklardır. böyle cam kenarı olsun, koridor olsun gibi seçenekler de yoktur.
angelus
tam emin olmamakla birlikte şehirler arası insan taşımacılığı yapan bir otobüs şirketidir. belki de yanılıyorumdur zira dediğim gibi tam emin değilim.
mad
astral seyahat terimi okültizm’de ve teozofi’de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esîrî beden ya da astral beden (spiritüalizm’de duble) denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

parapsikoloji’de bu, "beden-dışı deneyim" anlamındaki "out-of-body experience" (obe) olarak, metapsişik’te ise "şuur projeksiyonu" olarak adlandırılır.

irâdi olarak gerçekleştirilebilmesi ve deneyim sırasında bilinçli olunması sebebiyle diğer beden-dışı deneyimler arasında özel bir yeri vardır. parapsikoloji laboratuarlarında yapılan deneylerde kişinin deneyim sırasında 5 duyu organı ile algılanabilecek bilgilerden daha fazlasına ulaşabildiği gözlemlenmiştir. astral beden için duvar gibi fiziksel nesneler ve uzaklık bir engel oluşturmayacağı ileri sürülür. yani, kişi bu bedeniyle bir anda kıtalar arası yolculuk yapabilir ve maddi engellerin içinden geçebilir. fiziksel bedenden çıkıldığında öte-alem varlıklarının görülebileceği de ileri sürülmektedir. uyku sırasında yapılan astral seyahat fiziksel bedene dönüldüğünde birrüya tarzında anımsanmaktadır. astral seyahatin, okült ve teozofik kaynaklarda ve birçok araştırmacının çalışmalarında "irâdi olarak fiziksel bedenden ayrılma" şeklinde tanımlanmasına karşın (dr.scott rogo, leaving the body, 1983), ingiliz parapsikolog celia gren bir ayrım yapmış ve “fiziksel beden-dışı deneyimler”den kendiliğinden (irade-dışı) oluşanları için ekzomatik deneyim (ecsomatic experience) terimini ortaya atmıştır.

konu hakkında en fazla araştırma yapmış kişilerden biri araştırmalarını "journeys out of body" adlı kitabında aktaran robert monroe’dur. halen amerika birleşik devletleri’nde monroe enstitüsü adıyla bilinen bir kurum bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. astral seyahat hakkında ayrıntılı bilgi, ege meta yayınları’ndan çıkan astral seyahat teknikleri isimli kitapta bulunabilir.

shevek
bazı rüyalarda gerçek olduğu iddia edilen hede. hatta böyle iki arkadaşın ruhları buluşup beraber geziyormuş, gerçekten o sırada uzakta bir yerde olan bir şeyi birlikte seyrediyorlarmış .

dipnot: bir de bunun bir başka hali var; o seyehat değil gerçi, ama astral. tam olarak adlarını bilmiyorum, çünkü ilgim yok. ilgim olmadığı için bilgim de yok. yani boşverin, uyuyun rüya görün.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol