aşkın hep ilk günkü gibi olmasını isteyen kadın

epikuros
karşısında suçlu hissetmeniz kaçınılmaz olan kadındır. aşkı biten, hevesi kaçan, karşısındakini işini görene kadar kullanan birine dönüşmüş olmaktan başka bi şansınız yoktur. ilk günlerde aşkın büyüsüyle hayatınızın odak noktasına koyduğunuz kadını, hayatın akışıyla biraz kenara almış olmanız ilk çatlağı beraberinde getirir(cümlelere bak ya, posta gastesi üslubumu bile bozdu). neyse işte, etrafınızda böyle kadınlar varsa onlara deyin, ya da bu bahsettiğim kadınlardansanız siz, şunu bilin ki; hiç bir şey ilk günkü gibi olmaz, yeni keşfettiğin bir şeyle yıllardır bildiğin şeye aynı heyecanı duymak mümkün mü? bu demek değildir ki karşındaki adam sana aşık değildi.
elma sekeriiii
aşkın hep ilk günkü gibi olmasını değil de; ilgi ve alakanın ilk günkü gibi olmasını isteyen kadındır. kadınlar, bazı şeylerin köprüyü geçene dek değil, geçtikten sonra bile nezaket ve aynı tezatlıkla tutkulu olmasını isterler; arzularlar. dalga geçmiyorum, etrafınıza bir bakın. bir çok çift şu nedenden ötürü kanlı bıçaklı hale geliyor. dişi birey, erkeğe hep aynı nezaket ve ilgiyle davranabiliyorken, bunu aynı derecede erkekten beklemesi çok mu abestir?

bu konu, benim eşimle olan en büyük kavgamdır arkadaş! sevgiliyken tırnağım kırılırdı, sevgilim doktora gidelim mi iyi misin aşkım diye sorardı. eskiden sevgilim ancak şimdi eşim olan bu kişi, bacağımı kazara bir yere çarpıp 2 büklüm kaldığımda bişe’ olmaz geçer diyor. adam aynı adam, ama statümüz değişince öküzadam’a dönüşüyor hepsi! ha seviyorlar mı seviyorlar. uzun süreli ilişkide aşık olmalarını beklemek zaten gerizekalılıktan başka bir şey değil. ama alışkanlıkla birlikte sevgi kökleşen bir duygu halini alıyor yüreklerde. bu sevginin bağlayıcılığının ve sadakatinin devam hali ise çiftlerin birbirlerine nasıl davrandığıyla şekilleniyor ne yazık ki.

ilişkinin sağlam uzun ömürlü ve sağlıklı ilerlemesini dileyen kadın, kocasına hala süprizler yapıyor, onun için onun damak zevkine uygun harika yemekler yapıyor, hastalığında gece gündüz nöbet tutuyor; onun için giyiniyor onun için makyaj yapıyor ve aldığı her nefesin onun adına; onun için; ona ait olduğunu bile bile hayatına devam ediyorsa; bu kadının kocasından aynı ilgi alaka ve şefkati beklemesi kaçınılmazdır.

yazarın notu: öküzadam olmayın lan!
vsslayer
aşkın hep ilk günki gibi olmasını isteyen kadın şunu kendisine sürekli sorar;

- ilgi ve alakası neden azaldı?

cevap1: erkekler elde edene kadar taparlar elde ettikten sonra ise kaçarlar yada varmış gibi yaparlar.

cevap 2 : erkekler elde edene kadar motivasyonları tek bir yöndedir. önemli gelmeyen asıl detayları kaçırırlar. elde edilme işlemi sonuçlandığında ise detay olan kısımlar nedense gözden kaçma yerine göze batmaya başlar (örn.: vıdı vıdı, ahret sualleri, alışverişte harcana gelen haybeye zamanlar (-ulen bir çorap almaya 1 saat harcanırmı daha bunun şuyu var buyu var ben öldüm dialogları)) sonuçta erkek cevap 1’in son kısmındaki moda geçer.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol