aşkı yaşatmak için çabalamak

wereyda
"kırılıyorsa eğer, ta$tan değil midir zaten kalp?" diye soran bir his ivme kazanır içinde.
yaratılan bir $eyi öldürmek: bir resmi yakmak kö$elerinden, bir büstü parçalarına ayırmak mesnetsiz bir nefretin uyarısıyla, bir $ehri terketmek gibi mesela; istekleri isteksizce bitirme ritüeli hani, her bahar biraz daha kanar sol memenin altındaki cevher.

a$kı ya$atmak ha? kuvözde kalır cicim bu bebek, bırak, ya$amasın!

spongebob
bitmiş bir ilişkinin ardından hala içinde sevgi barındıran tarafın yaptığı eylem. sevdiğiniz insanın bir daha yanınızda olmayacağını bilmek üzer insanı. bu yüzden sevgi kolay bulunmuyor mantığı ile sevgiliyi kaybetmemek uğruna çaba gösterilir. ama tabi karşı tarafın bunu anlaması ve hak etmeside önemlidir. çünkü aşk için çaba göstermek bile kutsaldır.
enharista
terk edilmiş ya da terk etmiş olunsa bile içinde sevgi barındıran insanların kavuşulmama durumunda kendilerince besledigi duygudur,barışılma durumunda ise ders almaktır.aşk belki üç harfli bir şeydir ama o kadar da önemsiz degildir.
kurabiye
durmuyacağını bildiğiniz bir otobüsün arkasından koşmak gibidir. araba gider asla durmaz, siz ancak yorulduğunuzla kalırsınız.
periduht
aşkın belki de en önemli kısmıdır..
fedakarlık ister, canla başla çalışmayı ister, bıkmadan usanmadan..
kendinize verebileceğiniz en büyük hediyedir, çünkü bir zaman sonra devam etse de etmese de, olsun n’apalım ben elimden geleni yaptım demek kadar güzel bir şey yoktur.
eflatun
sudan çıkmış ve asla suya dönemeyecek bir balık gibidir. ne kadar çırpınırsa çırpınsın sonunda öleceğini bilmektir.
cirkinbeti
zorlamamak lazım olacağı varsa önünde durulabilecek reddedebilecek bir iç güdüyle henüz tanışmadım . ayrıca işine canım çabalasın dedirten olaydır..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol