asist

nihilist
asist aslında cok kaderci bir olaydır. asist demek fedakarlık demektir, asist demek ben degil biz demektir.

asist yapanın ruh hali karmakarsıktır, zira asist yapan kendi icin rezalet bir sey yapmısken karsı taraf icin sahane bisiler yapmsıtır.

asist olunan sey her ne ise onu yapan asistci iken kral olan olayı bitirendir. asistcilik dublorluk gibidir, asistcilik emekcilik ister cefası bol vefası ise yoktur.

futbol macı olur adamın teki af buyurun gotu cıkana kadar kosar eder, dansoz gibi doner sonra bi pas atar, sotede bekleyen bi lavuk tepikler tapu, tum takım sonra golu atana kosar boylede namert bir istir asistlik. sen ayakların gotune carpa carpa kos, bir nevi kamu hizmeti yap ama millet degerini bilmesin, hic bi is yapmadan ole eblek eblek bekelyene kossun ona sarılsın seni goren olmasın, hos degildir.

golu atanı kral yaparlar yeri gelir ekstra para bile verirler ama golu atan bile asisti yapana kosmaz, tutar kose gonlerine gider fotograf icin poz verir. ulan ne adamsın demez asistci; her boku ben yaptım sen bi iteledin tapu ne serefsizmissin demez bunun yerine magrur bir eda ile orta alana gider ve emekciligine devam eder.

iste boyle zor bir istir bu asistcilik ve asist olayı...
zotac
futbolda takım arkadaşına gol pası veren oyuncudur. maçlardaki asistlerin sayılması resmi oyun kuralları içerisinde yer almasa da, futbol istatistikleri açısından kullanılmaktadır. genellikle asistler, gol yolunda pas verme veya orta yapma şeklinde yapılır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol