aşık olduğunu üçüncü kişiye ilk anlatma anı

0 /
isimsiz kahraman
ilgili $ahsa "ya bisey solicem ama kimseye soylemeyecegine soz ver." turevinden yeminler ettirilmesinden sonra ben x’ten hoslaniyorum’la ba$layan "sence nasil, uygun mu, $oyle mi, boyle mi, yakisiriz dimi?" diye devami gelen ve bundan sonra cogu sohbetin konusu olacak mevzunun itiraf edilme ani.
agire jiyan
not: parantez icindekiler yazarin ic seslerine tekabul eder.
efendim bizim olay biraz kari$ik. $oyle ki agiré tum lise hayatini konu "ozel" duygularken ser verip sir vermeme durumunda idame ettirmi$tir. sohbetler genelde $u $ekildedir:
merakli melahat: ya kizim yok mu senin hic sevdigin?
agiré: yok valla, i$im olmaz benim(soyle anam soyle, yalandan kim olmu$)
m.m: cidden mi?
a: ciddiyim.
m.m: yemin et?
a: ..(aah ayagini kaldir kizim) ya yok diyom i$te yemin bak, ana hoca geldi(..heyoo, siyirdim :))

gunler gunleri aylar aylari kovalar, lise sona, okulun son gunlerine gelinir derslerin cogu bo$tur haliyle. i$te bu bo$ anlarin birinde a$ik oldugunu 3. ki$iye anlatma hadisesi vuku bulur. burda 3. ki$i diye tabir edilen de aslinda kalabalik bir kiz toplulugu, bo$ bir $i$e tedarik edilmi$ $i$e cevirmece oynaniyor. agiré tehlikeyi derhal farkeder, ufaktan ufaktan sivi$ma yoluna gider, ama ne mumkun. arkada$lardan teki tutar kolundan, sen de oyna diye.
(..oynamicaamm, anneee..) ya yok benim i$im var hebe hubee.. der ama dinletemez, bu kez fena tongaya du$mu$tur, neyse $i$e bana gelmese bari diye hayiflanarak oturur.
$i$e doner doner, agiré’nin onunde durur. soru yonelir:
-dogruluk mu cesaret mi?
-(off off al ba$ina belayi, cesaret diyim camdan atla falan derler heralde..) cesaret!
-git osmani op.
-cu$$$!! (..ben $ey miyim lan..)
-yoookk opceksin.
-opmem!
-oyun bozanlik etme opeceksin.
-(lan osman’a herkes ayi diyo neyini opiim) dogruluk olsun o zaman.(bak lan bak nasil i$ildadi hepsinin gozleri)
beklenen soru gelir:
-sevdigin var mi?
agire:(..hay sevdigine sevecegine, var ulan var yeter aaaa) var.
-kim, kim?
agiré:(nasil da ac kurt gibi toplandilar bak bak)olmaz kizim, bi kerede bir soru(hadi, na$$$)
i$guzar arkada$lardan biri $i$eyi cevirir bingo! yine agirénin onunde durur.
agiré: osman mi?
-ekiekiekieke
agiré: dogruluk o zaman (fingirdekler sizi)
-kim?
agiré: (baban ulan baban) ya $ey kem kum.. agiré kizarir pembele$ir utana sikila ahmet der. kalabaliktan bir gurultu kopar:
-puahhaha
-muuahhaa
-(gulmeyin lan ne guluonuz)ne var bu kadar ya?
ayyy canimm der sarilir biri, (cekilin ba$imdan ya) oburu:
-cok mu seviyosun?
-(ne coku lan ne coku felegim $a$ti) ya i$te seviyoz kendi capimizda.

bundan sonra gulu$meler, imali baki$lar girla gider, velhasil sir dedigin yurekta kalmali benim babam, maskara olduk elaleme.

ha hikayenin gerisi o kadar eglenceli degil. en sonunda dayanir bicak kemige, 1. tekil ki$i 2. tekil ki$iye doker derdini, acar gosterir yaralarini, bak der, kaniyorum der, senin icin der; duymaz 2. tekil ki$i, gormez belki. 1. tekil ki$i doner ardini, ceker gider.

derken bir gun i$itir ki 3. tekil ki$ilerden biri 2. tekil ki$iyle 1. cogul ki$i olurlar. $a$irir 1. ki$i, bu benim hikayemdi der, bencille$ir, hissizle$ir. sonra glumser gecer, guldukce dudaklarinin olu$turdugu egriligin diger tum egrileri dogruya cevirecegine inanir cunku. guldukce yuzunde sayisi cogalan cizgilere dolar gozunun ya$i, o cizgiler ki nehir olur, ta$ar.

sonra 3. ki$ilerin hepsi bir olur: "bo$ver be agire" derler, zaten sana yaramazdi.
tabi ya...
yaramazdi ya...
cop oglanin tekiydi zaten ya...

bundan kelli agire ne zaman bir sevdaya du$se, ne zaman acip yarasini gosterse bir diger bir ki$iye eli koynunda kalir. once bencille$ir hissizle$ir, sonra...
sonrasini biliyorsunuz i$te...
(bkz: olur oyle)
hobaa
anlattikca cilki cikar,anlamsizlasir,icin bosalacagina askin depresir,sacmasapan seyler yapilabilir,en iyisi icinde patlasin.
maliyeci
yine bir kemal sunal filminden bu kategoriye giren bir diyalog:

- ramazaaaan
- niyaeeaa
- ben asik oldum galiba
- eee ben de...
- ama benimki cok guzel
- aah benimki de
-ama benim ki bu evde oturuyo
-benimki de
-ama benimkinin adi selma
-benimkinin de

tarif edilemez bir baki$madan sonra

-adi....

birbirlerine girerler,sonra gidip selma’ya sormakta karar kilarlar ki,o da ayri bir kare,ayri bir heyecan,ayri bir guzelliktir.
nuquerna
ikinci kişiye acılmanın ön hazırlığı niteliğindedir.çoğunlukla ikinci kişinin etrafındaki insanlardan olur. maksat ikinci kişinin hali tavrı öğrenilsin, ağzi aransındır.(işbu entyden ortaokul aşkları muaftır. onar kankilere acılan,sonuç olarak da kız -veya erkek- hakkında maksimum "pşt lan bak seninki gelio" muabbetine konu olmaktan ileri gidemeyen açılmalardır.).
ozerezgi
çok can sıkıcı anlardan biri anlaşılmaktan korkma,
yanlış anlaşılma duygusu aptal duruma düşme korkusu. karışık bir durum kısacası.
anlatacaksan anlat ta dedirtebilirsiniz.
radioslave
-olum kız var ya

-hıı

-çüş la nasıl bişii olmm o nedir ya

-beni sallamaz yalnız

-niye sallamasın olum

-çok güzel la

olsun sende iyisin sana bakmıcak da kime bakcak a.q.

-olum kanatsız melek ya hatta uçarken görmüşler

-olum sen de uçmuşsun

-bak şiir yazdım bide

- off yaaaaaaaa
beauty disaster
yakın bir zamanda gerçekle$en hadisenin özetlenmi$ halini hepberaber bir yad edelim ,bizimde belgelenmi$ bir entrymiz olsun dedigim ba$lık.$öyle ki;
a$ık oldugunu sanan insan yavrusu , bir anda yakinen tanıdıgı a$k magduru arkada$ına bir soru sorası gelir;
-"abi a$ık olunmak istenmezse olunmaz degil mi?" kar$ı taraf yaranın tuzlanması ile acı anını ya$ar ve bir cırpıda cevap verir:
+ "o duyguyu engelleyebilme ,dur diyebilme hakkın var sanan salaklardan mısın sen kızım?"

konu salagı $ahsiyet ne oldugunu anlamadan suskun-puskun kedi yavrusu gibi siniverir bir kö$eye ama bir anda can alıcı soru $eklinde ve yeni anlamı$ insan ruhu tadında bir soru gelir kar$ı taraftan

-"yoksa sen a$ık mı oldun?"

konu salagı konusunda tecrube sahibi olmu$ ki$i sanki bu cumleyi ilk defa duymu$ $eklinde heyecanlı bir$ekilde cevap vermek ister ama kacak oynamak fikrinden de vazgecesi yoktur.

+"belki ama anlamlı bir$ey degil,gerek yok zaten.hem ben sacmalıyorum.sıcaktan bunlar.aldırma sen.yok oyle bi$i.belki dedim ama yanılmı$ımdır ben.hem ben yorgunum ya .hani tatil diyorum.ne zaman cıksam ki" gibi herbiri kendi capında anlamlı ama bir bütünlükte zırvalık olan cumleleri ardarda sarfederek kar$ıdaki ki$iyi dumur etme cabasına girmi$tir.ama ba$arılı olmadıgını ardından gelen garip bir acıklama ile anlamı$tır.i$ i$ten gecmi$tir ama yapacakta bir$ey yoktur artık.girilmi$tir bir bok cukuruna ;

-"siz kızlar hep böyle yapıyorsunuz,
olaya bir gizem katıyorsunuz,
gereksiz bir anlaşılmazlık ortamı yaratılmış oluyor,
kimse gerçekte ne hissediyor, ne düşünüyor karşındaki anlayamıyor...
gerek yok halbuki bütün bunlara. ne düşünüyorsunuz ne hissediyorsunuz, karşınızdakinin düşüncelerinden ve hislerinden bağımsız, olarak bunun bir değerlendirmesini yapıp, kendinizi dinleseniz eğer hisleriniz gerçekse ve karşınızdaki insan güvenilir bir insansa bunları bütün gerçekliği ile önüne serseniz herşey daha kolay olur gibi geliyor,
ben de bu işe yaramadı, ama bunun başka nedenleri vardı, ben doğru zamanı bekleyemedim, başkalarının müdahalelerine çok açık bıraktım, ve eski ilikisi daha çok sıcakken, üsteledim filan falan....
şimdi kendi kafasızlığımın cezasını çekiyorum, + herşey karşılıklı olacak iye de birşey yok, bunları yaşamak bile bir tat bir renk değil mi?"

bu uzun anlam dolu acıklamada kendine pay cıkarasının bile geldigini dü$ünen zat-ı muhterem, iç sesiyle ba$ba$a kalmı$tır...

haklılık payı içindeki 3.$ahısa artık soylenebilecek bir$eyin olmadıgına karar verdigi gibi, ilk "a$ık oldum ben abi" mantıgından da uzakla$tıgını farkeden kişi konuya son nokta koyma gücünü kendi icinde tutar ve salıverir..

+"olmayacak duaya amin denilmez.gereksiz bir atraksiyon yaratmayalım icimizde, hic takaatim yok bu duruma.degilimdir ben .olmamak icinde gerekli tüm önlemleri almı$ durumdayım.savunmam kuvvetli abi benim! heytt bee !!!

bu hızlı çıkışı ve resti görmek isteyen yine 3. $ahıs muhimmiyat dolu bir acıklama ile kar$ısındadır yine:

-"kişi kendi için en doğru olan kararı kendi verir,
benim şu an için önereceğim çözüm şu an ki sorun olarak önünde duranlara bir çözüm olabilir ama,
bir sonraki adımda karşılaşacaklarına, benim yolumdan gidersen, kendi özgün çözümlerini yaratmakta zorlanırsın, bu hepimiz için böyle, bu sefer herkesten akıllar dilenmeye başlıyoruz, benim başıma geldiği gibi...
ama ben herşeye rağmen, oyumu sevgiden yana kullanırım yerinde olsam, yarını göreceğimiz ne malum, belki hayatta geçirilecek tek mutlu anı elimizin tersi ile itiyoruz, keşkelere yaşanmış acıları tercih etmek zorunda bırakıyor hayat bazen insanı...
tercih senin, ama hiç birşey yapamıyorsan bile, dost kalabilmeyi başarmanı dilerim..."

bu açıklama sonunda beauty’nin söyleyebilecek pek bir$eyi olmadıgı, bu anı 3,4,5,6..vs gibi 2’den büyük zamir ki$ileriyle payla$manın bir faydası olmadıgını anladıgı an gelmi$ çatmı$tır.ve bu konu da icinde patlamak suretiyle sözlük tarihinin sayfalarına dökülmü$tür.


edit:imla hatalarını düzeltiverdim bir cırpıda.

steroid
anlatan kişinin erkek olması durumunda, "erkek adam aşık olmaz, duygularını bell etmez" raconu nedeniyle ezik bir şekilde yaşanan durum.
klapacius
özellikle erkekler arasında çok özel olduğuna inandığım bir durum.
çünkü erkekler kolay kolay aşık olmaz,aşık olmuş hele de bunu bir diğer arkadaşına anlatıyorsa doğru olduğuna inanırım.
yoksa genelde bilindiği üzere, 2 erkek arasında bir hatun üzerine dönen mevzu "götürmek" ve "kaldırmak" kelimeleri üzerine kuruludur.
kimispapillon
- ya abi bi hatun var ya hani karşı sınıfta, sarı, uzun, mavi gozlu...
+ ee,
- !!!
+ olm hasta etme adamı ne var
- ya o işte abi
+ ne var olm, olabilir; olayın nedir?
- öle işte bilirsin
+ ne ee işte olm sölesene
- mnısktiminn salaaa, hoşlanıyorum
+ heeee
- böhöhööö, balta!!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol