artemis

imgoindeeperunderground
av tanricasidir. av tanricasi ve genclerin koruyucusu artemis doga kadar yabandir ve dunyanin uslanmaz topraklarinda hukum surer. apollo’nun ikiz kardesidir ve ok atma yetenegi olympos dagindaki tum tanrilardan ustundur. gumus yay ve oklarini asla yanindan ayirmaz. savasta truva’lilarin yaninda yer alir. soylentiye gore artemis, greklerin truva’ya elken acmasi icin bir kurban ister ve kurban sunulmadan kuzey ruzgarlarinin esmesini engeller. grekler agamemnon’un en buyuk kizini kurban ettikten sonra, artemis ruzgarlarin esmesine izin verir. gunumuzde artemis’in izleri bireysel ve ozgur yasayan kadinlarda gorulebilir. ormanda, sadece ay isiginda gorulen bir hayalet seklinde yasadigi soylenir.
atacamadesert
efenim hoşgelmiş yeni yazarımızdır. tunalizade efendi ile iki yaramaz kedi yavrusu gibi koca konakta kaldırmadık taş altı sürprülmedik sedir kıyısı bırakmamışlardır bütün gün. enerjilerini tebrik eder, sözlüğe yeni can ve kan getirdikleri için_
artemis
sözlüğün hoş bulmuş yazarıdır,yaramaz ve uykusuz yazardır, sözlüğün gece nöbetlerinin talibidir, sözlüğe bir nebze de olsa katkısı olursa ne mutludur ona.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol