alişan

0 /
independence
mikrofonu dondurma kulahi sandigini du$undugum ki$i.agzina o kadar yakin tutuyor ki sanki $arki bitince yalayip yutucak izlenimi birakiyor bende.
reddy
birkac saat oncesine kadar beyaz show’da konuk olan kisi.canli yayina baglananlar ne zaman kendisiyle ilgili guzel bi laf etse ayaga kalkip yakin temasa gectigini saniyodu.
isimsiz kahraman
aynali tahir’le kazandigi yagiz delikanli imajini cennet mahallesi’ndeki roluyle yerle bir eden, gecenlerde ibrahim tatlises tarafindan veliahti olarak gosterilen arabeks sanatcisi.
xerxes
ibrahim tatlises’in 1980’li yillarin baslarinda yaptigi bir filmin ismidir. bu filmi zaman zaman tv’de gorebiliriz. ibrahim tatlises bu filmde "alisan" isminde urfali bir kan davalisini oynamaktadir. hapisten yeni cikmistir ve bodrum’a hemserisi muslum’un (yaman okay) yanina takilip insaat iscisi olarak calismasiyla baslar. bir gun sagir dilsiz bir kiz olan yaprak ozdemiroglu ile tanisir. aralarinda bir iliski baslar. bu arada kan davalilari alisan’in pesindedir. ve kizla beraber kacmak zorunda kalir. kan davalilari onlari bulur. filmin sonunu soylemeyeyim bir ara izler ogrenirsiniz...
apple
gerçek ismi alişan değil serkan burak’tır. prestij müzik ile albüm anlaşması yaptığında, çocukluk yıllarındaki albüm yapımcısı "elimdeki serkan burak kasetlerini piyasaya sürerim" diye tehdit etmiştir. isim değişikliğini bu tehditten sonra mecburi olarak yapmıştır. rahmetli hilmi topaloğlu alişanın aile dostlarının gazinolarında çalıştığından, tanışıklıkları çok eskiye dayanmaktadır. annesi ve dayıları tarafından oldukça sert bir yönetim ile yetiştirilmiş, iyi bir aile terbiyesi almış, esasen temiz bir insandır.
zekirbelli
o ne gevşek karakterdir o ne itici insan donuna girmiş bir heyhuladır!sürekli kendi gibi zuriyeti olan piyasa kokarcalarıyla kavga zırıltı görüntüler vererek ortalıkta varlığını meşrulaştıran ucube.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol