ales

0 /
louandreassalome
06.02.07 itibariyle öğretim elemanı kadrolarına atanmak için yapılması gereken sınav ile lesin birleştirildiği sınav.

http://www.osym.gov.tr/belgegoster.aspx?f6e10f8892433cffac8287d72ad903be6af944cadc1f2dc3
elma sekeriiii
master yapmak isteyen bireyin, guz dönemindeki sinava esek gibi simdiden oturup calismak zorunda oldugu, yuksek lisans icin giris bileti niteligi ta$iyan sinav turu.
elma sekeriiii
sınav adeta bir beyin yıkımı yaratır insan evladı ve ezik ögrenci bünyesinde. ilk etki sayısal bölüm bittiginde ’ulan noooldu ben daha ilk bölümü bitirememi$tim ki’ oha yaaa $eklinde, ikinci etki sözel kitapçıgı verildikten sonra ’aliyle ay$enin ya$ı $u kadardır, ali emelle hede hödö ama emel de tolgayla birlikte altlı üstlü hede hödö...bunların bile$keleri nelerdir’ $eklinde bir matematik sorusuyla kar$ıla$ılınca ya$anır.


ne manyak bi sistemdir ki, 90 dakikada o sayısal bölümdeki uzun uzadıya e$egin bi tarafına su kacırır $ekilde detaylı soruların biçare ögrenciler tarafından yapılması beklenir, ayrıca da sözel bölümde matematik sorusu gibi soru çıkar...

ben bu türk egitim sisteminin içine tüküreyim!

(bkz: rakımı içtim bekliyorum)
forlindon
geçtiğimiz pazar günü benim de girdiğim ama halen doğru düzgün mantığı kavrayamadığım ve maksimum dolambaçlı yolların kestirmesinin istendiği tuhaf sınav...
calamitycans
genellikle insanların muptelası oldugu sınavdır cunku bircok kisi ilk girisinde yeterli puanı alamaz. bu sebeple senede iki kere bu iskenceye maruz kalırlar. tek iyi tarafı sınav sona erdiginde kisinin kendisini bir yetmislik rakı icmis gibi hissetmesidir.
elma sekeriiii
öss kabuslarıma beni geri döndüren sınav.

yani paragrafını gectim, öyle zihin açıcı sorular sorarlar ki siz anlayana kadar bi 5 dakika gecer zaten.
mesela;
bir olimpiyat yarı$ında toplam 13 ülkeden katılan sporcuların 2 si japon 7si alman 3i ingiliz ve fakat 1i avusturyalıdır. bir japon bir oyunu kazanırken aynı anda almanyalı sporcular da aynı turları almaktadırlar fakat her bir oyunda 1 japon hep galip geldigine göre almanyalılar ve ingilizler hep 2. sırada yer almaktadırlar. diger oyuncular olimpiyatın diger oyunlarında....avusturyalı da ordan cıkar der ki ellere var da bize yok mu... oooeh!!!! resmen kümeleri çizdirirler adama.nerde hangisi kesi$iyor falan diye. ama dikkat bu soru sözeldir.

bak $imdi ba$lıgı gördüm yine afakanlar bastı, soldan geliyorlar tahsin.
elma sekeriiii
yaparım dersiniz ama agzınız açık kalır bir karı$, dumur vaziyettesinizdir...
yahu bu bu kadar zor muydu karde$im der içinizden bir ses.
digeri yok lan ne zoru yaparım der.

digeri’ne uyarsınız, bi bakmı$sınız siz sınava degil sınav size girmi$.
saglık olsun der bahara bırakırsınız yarı$ı.
bahar gelir çatar hay allah ya çalı$mak lazım diye eteginiz tutu$ur...


yok daha bahar sınavına girmedim, bilmiyorum sonrasını. ben sınava giricem in$allah...
elma sekeriiii
yarın olacak olan sınav. bahar sınavlarının hep zor oldugu söylenir, hadi hayırlısı...

ek: evet zordu. adiler, ocagıma incir agacı dikmeye yeminliler sanki. bıktım ulan her seferinde 40 ytl vermekten sınava...
akhillius
öncelikle kafam girsin sana ales demek istiyorum.

efenim kendileri gayet kolay bir sınavmış. fakat soruları yetiştirememe gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. zira oturupta aman aman ders çalışmanıza hiç gerek yok bu sınav için. matematik kısmında ufak tefek hatırlanıcak şeyler ile sözel içinse bol bol okuma anlama yapmanız yeterli. ama bunların hepsi benim kanımca. sizin için bilemem.

gel gelelim ki, adı üstünde ama hiçbir bok ölçmeyen sınavdır. ben kalkıcam, gidicem yüksek yapmaya çalışıcam sorduğun sorulara bak dedirtiyor insana kendileri. zira hiç bir halt ölçmediği gibi de pek bir işe de yarayan sınav değilmiş. boşuna vakit ve para kaybı. zira madem sınavla alıcaksın beni adam gibi ölç bilgimi al içeri. giremezsem benim terbiyesizliğim efenim. boşuna okumuş olayım 4 sene o bölümü ben. ama yapmıcaksan sokma beni zora delirtme adamı. anadın mı lan ösym. neyse. evet.
esrakesh
ösym tarafından hazırlanan sınavların en gereksizidir. sadece hayatınızdan birkaç saat çalıyor başka bir atraksiyonu yok, kaleminizi bile kaldırmadan çözülen matematik soruları sizde ilk başta şok etkisi yaratabilir ama şaşırmayın cidden o kadar basitler.0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol