akrep

0 /
wilson
istese 15 dakikada 25 canliyi esek cennetine gonderme kudretine sahip olmasina ragmen atesle etrafini cevirdiginizde kendi kendini sokup hayata gozlerini yuman canli formu.
tiryaki
mavi renge alerjisi vardır bu hayvanın.üzerine mavi ışık vurunca bulduğu en yakın yerde hayatına kıyar;bu yüzdendir ki cebinde akrep olan insanlara mavi cüzdan hediye edilir.
tiryaki
her çeşit ateş,ışık ve bilimum cisimlere karşı aşırı bir hassasiyet gösteren,bu durumlarda iq seviyesi diplerde gezinen bir acayip yaratık.
ateşi görür görmez
yamyam veya tamtam danslarını andıran ilginç bir ateş dansı gösterisi sergiliyor böyle.
şöyle,
başlangıçta derin bir sessizlik...hemen ardından kendi etrafında bir müddet volta turları...yavaş yavaş yukarılara doğru kalkan sivri kuyruğu ’’euzu besmele’’ ve adeta bir balyoz gibi kendine girdirdiği naçizane kuyruğu...

şu hayvanlar aleminde ötenazi hakkını hakkıyla iade eden yegane varlık...
armes
küçük ama tehlikeli bir hayvan.kırsal kesimlerde özellikle rüzgarlı günlerde ortaya çıkan ve öldürebilen çok güçlü bir zehire sahip olan hayvan.özellikle böyle yerlere giderseniz ayakkabınızı giymeden önce mutlaka içine bakın ve silkeleyin.bunu yapmayan bir kişi akrep tarafından sokularak ölmüştür.elbiselerinizi giyerken mutlaka silkeleyin iyice kontrol edin bunu yapmayan bi kişide aynı şekilde öldü yine böyle kırsal bir yerdeyseniz yatağa yatmadan önce mutlaka yatağınızı kontrol edin evet bunu yapmayan biri de öldü.köy ortamında ekmekleri sakladıkları beze benzer bir şey vardır onu elinize alırken dikkat edin çünkü akrep içine girmiş olabilir bunu yapmayan biri yani ben az kalsın akrep tarafından öteki tarafa yollanacaktım.tehlikeli hayvanlardır ağaç diplerinde de görülebilirler dikkatli olmak lazım.
su hayat bitsede gitsek
(scorpiones) takımını oluşturan genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan, vücutları sert kitin bir tabaka ile örtülü, kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklembacaklılara verilen ad.

taşların altında, duvar yarıklarında, kurumuş ağaç kabukları altında veya yer altında kazdıkları dehlizlerde rastlamak mümkündür. karlı bölgeler hariç hemen hemen her yerde yaşarlar. yalnız yaşamayı severler. yassı halkalardan teşekkül eden vücut; başla kaynaşmış bir gövde, karın ve kuyruk (telson) olmak üzere üç bölümden meydana gelir. gövdede önden arkaya doğru büyüklükleri artan, uçları çift çengelli dört çift yürüme bacağı bulunur. gövdeye bağlı karın kısmı ise 7 geniş halkadan meydana gelmiş, alt yüzeyinde birinci halkada kapaklı bir adet cinsiyet açıklığı, ikinci halkada dokunum ve iz bulma görevi yapan bir çift tarak organı, 3, 4, 5 ve 6. halkalarda "kitap trakeleri" adını alan solunum organına ait birer çift olmak üzere toplam dört çift solunum deliği (stigma) vardır. karın kısmından sonra 6 adet dar ve yuvarlaksı halkalardan meydana gelen ve bir yay gibi sırta doğru bükülebilen akrebin kuyruğu, eğrilmiş bir zehir iğnesi veya mızrağını taşıyan şişkin halka ile biter. akrep, yürüdüğünde kuyruğunu kaldırır. düz ve kaygan yüzeylere tırmanamaz. halk arasında vücudunun son bölümü her ne kadar akrebin kuyruğu olarak biliniyorsa da, gerçekte karın kısmının daralan uzantısıdır. çünkü içinden bağırsak geçmekte olan telsonun sondan bir önceki halkasında dışkılık son bulmaktadır.
seeyouindisneyland
çilekeş grubunun yeni albümünden ilk klip şarkısı.
sound konusunda çilekeş’in iyice sağlamlaştığının kanıtı.

kaygısız gözler nedensiz katil olmuş kararmış bir anda
kayıtsız adalet ifadesiz suratlardan sorulmuş neden
akrep beyinliler
düşmanları dost bilmişler
ve insanlık çıkarları saadeti içinde kavrulmuş
küllerim yeniden yanmaz asla ,varlığın yenilmez
gücümden sandım onla bir dünya yarattım
iradesiz bedenler kimlere vekil olmuş durdurak bilmez

akrep beyinliler kalleşliği öğretmişler
ve insanlık çıkarları saadeti içinde
ne ahlak ne inanç kalmış
ben öldüm izlerim kalmış
pervasız tek bir yangınla
küllerim yeniden yanmaz asla

bir sen göçersin bir ben anla
kimseye kalmaz dünya
bir bakmışsın dar geliyormuş bitmiş anla
sel olsan rüzgar olsan yar olmam inancına
tel olsan diken olsan bağlanmam fermanına
saol saol saol baglanmam


0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol