akp ye oy verenlere cahil gözüyle bakmak

orqn
bendenizin sergilediği tavırdır efendim.bundan utanacak,bunu saklayacak da değilim.akp iktidarı boyunca özelleştirme adı altında bir bir satılan değerlerimiz görüp,her on beş yirmi günde bir gelen zamlara tahamül edip,ülkenin getirildiği yol ayrımının farkına varıp da hala bir insan akp ye oy veriyorsa cahildir.hee bunları bilmiyorsa o zaman kör cahildir.
lazaroni
chp liler 100 yil gecmis anlamamis, 60 yildir iktidar olamayan bir partinin arkasindan kosup duruyolar iktidarsizlik var! iktidar olduklarinda da tek parti vardi s.s kurali gecerliydi.

fakat napicaklar bulmuşlar atatürkcüluk kılıfı bürünmüşler ona , cikarsalar maskelerini ne olduklarini gorsek.
herkonudafikrimvar
%90'ı din ile aldatılan fakir cahil kesimdir, %10'u da aklı başında işleri tıkırında iş adamı,esnaf,müteahhit,torpille işe girmiş memurdur.
bu coğrafyada 1000 yıldır süre gelen teokratik yönetim anlayışı insanlarımızın genine işlemiştir. 90 yıl önce bu durum cumhuriyet rejimiyle değiştirmeye çalışıldı ama tutmadı. halk dini yönetim istiyor, halk padişahlık istiyor. şu anda padişahlık geri gelsin mi diye referandum olsa %60 civarı ezici bir üstünlükle evet oyu çıkacağına eminim. şu anda yemen gibi tunus gibi develerle şehirler arası yolculuk yapmıyorsak, elimizde kalaşnikof tüfekle bizim mezhebimizden olmayanları gebertmiyorsak bunun tek nedeni cumhuriyettir. anlatamıyorsun.. anlamak istemiyorlar.. dünyanın en büyük aldatmasına kapılmış gidiyorlar.. üretmiyorlar, okumuyorlar, düşünmüyorlar, kendilerinden olmayana saygı duymuyorlar.. şu anda ülkede iyi kötü bir teknoloji, bilim,sanat,fikir üretimi varsa o da zaten akp'li olmayanların elinde.. bu da giderse düğmesine basınca zikir çeken zikir matikten öteye gidemeyeceğiz.. iyi kötü internette istediğim siteye girebiliyorsam, sevgilimle dışarıda rakı balık yapabiliyorsam, istediğim kitabı alıp okuyabiliyorsam ben bu hakkımdan vazgeçmem, beni neo osmanlı hayaliyle ortadoğu ve radikal islam bataklığına kimse sokamaz, gerekirse kanımı canımı feda ederim yine de buna razı olmam
bigcoder
akp ye oy verenleri anlarim da hdp ye oy verenleri hic anlamiyorum, doguda kurt sorunu yok pkk sorunu var, seni temsil ettigini dusundugun parti seni bizzat savaşin icine atiyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol