ak parti'nin seçimi iptal ettirmeye çalışması

iptal ettirmeye çalışmasından çok başka şeyler dönüyor gibi. yoksa yapmadıkları şey değil- boş oy pusulalarını eklenmiş gibi gösterip binali'yi kazanmış gibi gösterirlerdi. ısrarla bir yeniden sayma, onu da sayma, bunu da sayma şunu da sayma olayına odaklanmış durumdalar.

insanın aklına bazı ihtimaller geliyor.

1. ''öteki'' tarafı sokaklara döküp, muhtemel döviz kuru artışını ve dolayısıyla ekonomik krizi muhalefetin üzerine yıkmak ve bu bahaneyle toparlayabildiklerini toparlayabilmek.

2. birçok kişinin de dillendirdiği gibi, arkada delil bırakmamak adına görülmemesi gereken evrakları yok etmekteler. artık her ne ihtiva ediyorlarsa.

3. gerçekten bu seçimi tekrarlatmak istiyorlar ve bunu bir referandum/ yaptıklarını onaylatma yarışına çevirmek istiyorlar. bu tuzağa muhalefet düşer mi bilmiyorum. çünkü, imamoğlu'nun oylarını artıracağı beklenirken, seçim yasası'nda değişiklik ile son dakikada bir bölen olarak bir hdp adayının oyuna dahil edilmesi söz konusu olabilir. bkz. selcolm x

4. adamlar belli ki usülsüz bir şeyler tespit etmişler ve samimi olarak bunu düzeltme gayreti içerisindeler sanırım ve sanırım biz iyice paranoyaklaştık.
bu başlıktaki tüm girileri gör