aile saadeti ile hava atan kişi

cokfecikahkul
ınstagram gibi "topluma hayatını reklam etme" araçları yüzünden artmış bir beyinsel problem.
şüphesiz dünyada mutlulukların en büyüğü aile mutluluğudur. dünyada para,kariyer gibi zevklerin asla vermediği bir mutluluktur bu. ne şanslıdır mutlu ailede doğanlar,anne babası iyi olanlar. ne şanslıdır eve geldiğinde anne babasının aşkına şahit olup "keşke ben de onlar kadar mutlu olacağım bir eş bulsam" diyenler.
bir de şöyle tip manyaklar var:
"canım ailemle pazar kahvaltısı", "canım kocamla akşam yemeği" gibi sosyal medya azgını.
ya da arkadaş ortamında "kızım benim babam annemi öyle bi kıskanır ki çok aşıklar birbirlerine" , "abim evlenmemi istemiyo benim sevgilim olunca çıldırıyo biz abimle yaşıcaz ilerde"
veyahut "ya bizim x varya, onun annesiyle babasının arası kötüymüş yazık ya acıyorum ona canım ya ne kötü. aynısını benim babam yapsa affetmem allahtan yapmıyo çok aşıklar bizimkiler biz her gün sevişme sesi duyuyoruz onların odasından"
en tuhaflardan biri "sevgilimden ayrıldım çünkü o varken aileme vakit ayıramıyordum"
bunlar genelde bana sorarsanız ailesini sevmeyen veya ailesinde sorun olup da bunu sırf elaleme rezil olmayayım korkusuyla dile getirmeyen sorunlu tipler.
bak canım benim eğer gerçekten mutluysan bunu sergilemeye ihtiyaç duymazsın. eğer gerçekten mutlu bi ailen varsa senin davranışlarından mutlu olduğunu anlarız. bi anlık psikolojin bize bunu söyler sen hiç merağlanma. ha yok senin derdin "hamarat , ailesiyle iyi geçinen , ideal gelin adayı profili " çizmekse o zaman git kendin gibi erkekleri oltaya düşür. beyinsiz bir çift olarak sonsuza kadar mutlu olun. hepinizin bi alıcısı var sonuçta.
çok iyi hatırlarım bi kız vardı. babasının işi baya az kazanacağı bi iş. kötü bi iş açıkçası. prestijli değil. annesi çalışmamakta. babası bi kere annesini dövmüştü kadın terk etmişti evi. bir kaç yıl ayrı yaşadılar. kız şimdilerde sürekli başörtülü olan annesinin ev halleriyle babasının fotoğraflarını facebooka yüklüyo "büyük aşk" diye. bak canım senin travmanı anlıyorum ama bu durum çok kötü. bu aslında yok anladın mı hiç yaşanmadı. acıları kabullencez. reel bakıcaz. ailen mutlu değilse değil anlıyo musun? fakirse fakir. sen mi seçtin? sen mi istedin bunları? niye böyle üzülüp de psikopata bağlıyosun.

sevgili sözlük ailesi inanın abartmayı çok isterdim ama abartmıyorum bunları duydu bu kulaklar.
herkonudafikrimvar
aynı kişiler durum güncellemelerini 'çok mutluyum :)' gibilerinden değiştirirler. aslında bu şunu ifade eder ; demek ki genel olarak mutsuzsun ki mutlu olduğun nadir zamanlarda bunu sosyal medyadan duyurma ihtiyacı hissediyorsun.
hayirlisiartik
maalesef çokça var bunlardan. ben sebebini kendini kandırmak olarak görüyorum. kendi kendilerine mutsuzlar bunu biliyorlar, bari etrafımdakilere çok mutlu görüneyim de hava atayım da belki öyle olurum kafası yaşayanlar. bir kısmı iyice sapıtıp kendi de mutlu olduğuna inanmıyor değil. yine de komik görünüyorlar. ben kim naparsa yapsın diyorum ama görünce de sinirlerim oynuyor. napıyorsan yap niye elaleme duyurmak zorundasın ki?
sırf böyle şeyler yüzünden instagramımı ve facebookumu kapattım ben.
gözümüze sokmayın yeter ki.
scalet
en nefret ettiğim şey bugün bebeğimiz ilk kakasını yaptı. bugün ilk defa baba dedi. yok ilk defa ailecek piknik yaptık. tamam da bize ne? kendin söylemişsin aile diye. aile içinde sevincini paylaş. bizim gözümüze neden sokuyorsun.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol