65 yaş üstü insanlara bedava ulaşım

independence
e secim yakla$ti tabi, hal boyle olunca eski belediye ba$kanlarinda da bir hizmet a$ki sorma.

kadir topbaş aciklami$ bunu. 65 ya$ ustu insanlar artik bundan sonra sadece nufus kagitlarini gostererek toplu ta$ima araclarini bedava kullanabileceklermi$. haber tam olarak $u $ekilde;

istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş, 65 yaş üzeri vatandaşların nüfus cüzdanlarını göstererek tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebileceklerini söyledi.

başkan topbaş, aile ve sosyal politikalar bakanlığı’nca hazırlanan “ücretsiz veya indirimli seyahat kartları yönetmeliği”nin istanbul’da uygulanmasının startını esenyurt’da verdi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar, istanbul’da toplu ulaşım hizmeti veren iett otobüsleri, tcdd hatları, istanbul metro, tramvay ve füniküler hatları, istanbul otobüs a.ş. hatları, özel halk otobüsleri hatları, istanbul şehir hatları, dentur ve turyol hatları ile mavi tur hatlarında çalışan tüm toplu ulaşım araçlarında ücretsiz olarak seyahat edebilecek.

istanbul’da yaklaşık olarak 700 bin civarında 65 yaş ve üzerindeki vatandaş bu uygulamadan yararlanacak. vatandaşlar ücretsiz seyahat kartlarını alıncaya kadar nüfus cüzdanlarını göstererek ücretsiz seyahat edecek.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25946508.asp

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol