29 aralık 2011 şırnak ta 35 sivilin bombalanması

vsslayer
gecenin köründe sivillere kapalı bir bölgede görülen bir grubun sivil olduğu dile getiriliyor.

peki bu arkadaşlar sivil olduklarını varsayalım

o zaman

soru 1: bölge operasyon bölgesi, sınır hattı ve sınır hattının öte yakasının sözde teröristlerin kampının olduğu aşikar olan bir bölge. bu arkadaşların masum siviller olduğu söylenebilirmi sizce?

soru 2: silahsız oldukları beyan ediliyor? çatışma görüpte çatışmadan sonra arazi kontrolünde ele geçirilen terörist leşlerinde silah yada mühimmat bulunamadığını biliyormusunuz?

soru 3: operasyon bölgesindeki terörist faaliyetlerin her sene kış ayında uykuya geçtiğini ama ele geçirilen istihbaratlar çerçevesinde bu sene farklı bir tutum içerisine girildiğini biliyormusunuz?

soru 4: heronlar tarafından tespit edilen grubun masum siviller acaba oraya piknik yapmak yada hayvan otlatmak maksadıylamı orada bulunmaktaydılar. amaçlar nedir bunu biliyormusunuz?

soru 5: sınır ötesinde bulunan bir grubun kaçakçı(soru 4 cevabı) olduğu ve masum sigara kaçakçıları diyede adlandırıldığını medyada gördük. peki bu masum sigara kaçakçıları kaçırdıkları malları kimin adına taşıyorlar bunu biliyormusunuz?

bu soruların cevaplarını o bölgede bulunan (az buçukta olsa kıyısından köşesinden bile olsa) 5 yaşındaki çocuk bile bilmektedir.

soruların cevaplarını bilmiyorum yada yanlış düşünüyorsun diyene arkadaşlarada sadece şunu söyleyebilirim.

siz oturun oturduğunuz yerde ve çiçekler böcekler kardeşlik türküleri çığırın ve sanki bir haltmışcasına katliam ve sivillere bu yapılırım deyip başta silahlı kuvvetler olmak üzere sizi uyarmak isteyenlere veryansın edin ama şunu unutmayın bu cahilce masumaneliğiniz ve yüz verdiğiniz mahlukatlar gücü ellerine geçirdiklerinde sizin onlara gösterdiğiniz masumane tavrı göstermeyeceklerdir. tarih gaflete düşenleri hiç affetmemiştir.


bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol