27 temmuz 2008 güngören patlaması

0 /
independence
son dakika haberlerine yansiyan patlama.

son dakika haberlerine gore istanbul gungoren’de 2 ayri patlama meydana gelmi$.patlamalarda olen ve yaralananlar olmu$.patlama saat 21:45 civarinda gercekle$mi$, 10 a yakin olu varmi$.haberlerin henuz detaylari ekranlara yansimadi, yansir yansimaz detaylar yazilir buraya.
rdm
doğalgazdan kaynaklanmış. ölenlere allahtan rahmet, yaralılara geçmiş olsun...

baktığım haber sitesinin editi üzerine gelen edit: patlmanın kaynağı henüz belli değilmiş, önce doğalgaz yazıyodu.
tzevryl
bir ara sitenin birinde okumuştum, istanbulun göbeğinde sıkışmış metan gazı var her an patlayabilir diye. belki de odur.
tzevryl
ölenlere allah rahmet eylesin. yakınlarına da buradan başsağlığı dileriz. kimbilir kimler yaptı. ya ne istiyosunuz memleketimden allahsız mısınız be. ya da canlı bomba olunca şehit olacağınızı mı sanıyosrsunuz. nesiniz siz?
independence
haberlerde verilen goruntulerde insanlar battaniyelerle ceset ta$iyorlar patlamanin oldugu yerden.eger bu bir bombali eylemse topunun allah belasini versin.eger bu bir dogalgaz patlamasiysa yine allah sorumlularin topunun yine belasini versin.belasini bulmayan kimse kalmasin arkada$ bu ne pislik bir $eydir ya.
rdm
şerefsizce gerçekleşmiş eylemdir. önce telefon klübesine konmuş küçük çapta zararsız bomba patlatılmış, halk telefon klübesinin etrafına toplanınca halkın arasına dalan canlı bomba patlatmış kendini ki asıl zararı bu vermiş.
tzevryl
önce küçük patlama yapılmış. tabi halk da toplanınca büyük patlama yapılmış
sonuç:facia...

insafsızlar...
simyaci
unutulacak elbet ki ateş düştüğü yeri yakıyor.bundan bir sene sadece gününde hatırlanacak(meçhul).yıllar sonra ise türk siyaset tarihi kitaplarında belgesellerde yer alacak.bunu yapanlara gelince zaten insan olamazlar ki!!!!!
ölen vatandaşlarımıza allah tan rahmet ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum...
rdm
3. bir bomba ihbarı yapılmış polise, poliste halkı uyarmış.

nasıl bi ülkedir burası allahım, neden oluyor böyle şeyler kimin kimle alıp veremediği varda sokakta masumca koluna eşini, sevgilisini, dostunu, annesini, babasını takıp gezen masum insan ölüyor. allah bildiği gibi yapsın sizi ne diyeyim.
mademoiselle carole
stratejik olarak;
olayin cok haince etud edildigi, uzerinde calismislik bulunan bir katliam planinin varoldugu asikardir.

kucuk bir patlama
+
kalabalik bir gurup olusturma
+
ana bombanin patlatilmasi
=
(meraklilardan olusan) oluler ve yaralilar!

tahminim odur ki;
henuz bir guvenlik kuvveti gelemeden/yetisemeden bu vahsi katliam gerceklestirilmistir.
olsa idi, kesinlikle gurubu olay yerinden uzaklastirabilirlerdi.

yaziklar olsun bunu yapanlara!

insan oldurmek konusunda haince kullandiklari akillarini,
insan gibi yasamak konusunda insanca kullanmalari varken;
niye bu vahset, ne icin?
independence
istanbul valisi muammer guler’in yaptigi aciklamaya gore olu sayisi 13 mu$.13 tane masum can, 13 tane her $eyden habersiz insan.konsepti zorlayayim kufur edeyim istedim ama o da olmuyor i$te.

13 sivil, 13 tane her $eyden habersiz can.allah rahmet eylesin.
rdm
hayatımızın ne kadar ucuz olduğunu bir kere daha anladı bu patlama ile, bu akşam bende çıktım dolaştım biraz belki yarın da çıkarım işim olur hani, belki hemen yanımda bi bomba patlar, çelik giymek lazım malum burası türkiye.

bilmem kaçtane ölen var, belkide artacak bu rakam. sonra? kim yaptı bu patlamayı sorusu akıllarda gezecek bi süre, sonra her hangi bi terör örgütü üstlencek failler bulunacak ya da bulunmayacak. en nihayetinde ateş düştüğü yeri yakacak yine.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol