25 haziran 1993 metallica istanbul konseri

hexagram
metallica nin 25 haziran 1993 te istanbul inonu stadi nda verdigi konser. turkiye de gelmis gecmis en buyuk muzik organizasyonu. ne yazik ki goremedim konser.
fantuzzi
arkadaşımdan aldığım pepsi cola vip davetiyesi sayesinde süper bir yerden izlediğim kravatlı adamlarla kafa salladığım süper konser.
seeyouindisneyland
türkiyede düzenlenen en büyük konserlerden birisi.1993 yılının 25 haziran akşamı inönü stadyumunda alt grup olarak the cult’ın çıktığı konserin duyuruları aylar öncesinde yapılmaya başlanmıştı.istanbulun her yeri afişler ve bilboardlarla doluydu.turnenin adı nowhere else to roam.akşamın kör saatlerini kadar beklediğimiz grupla ilgili olarak herkes sahneye çıkana kadar bir hayal aleminde olduğunu zannediyordu.uzun ve eziyetli süren beklemenin ardından civa gibi performanslarıyla istanbulu salladılar.konserle ilgili olarak o kadar fazla spekülasyon yapılmıştı ki bunlardan birisi tgrt haber bülteninde "şeytanın çocukları,inönüde ayin yaptılar" şeklindeydi.
klasik creeping death’le başlayan konser büyük istek üzerine enter sandman’la bitti.ve bir rüyadan uyanır gibi halen konuşuluyor.
daha sonra 2-3 kere daha geldi ama bu konser türkiyenin dünyanın büyük gruplarına ev sahipliği yapabildiğinin en büyük kanıtıydı.ve bir pencere açılmış oldu.
dip not: jason newsted’in kısa saçla çıktığı ilk konserdir.
tek kelime ile unutulmazdı.

playlist ;

creeping death
harvester of sorrow
welcome home (sanitarium)
of wolf & man
wherever i may roam
the thing that should not be
the unforgiven
disposable heroes
bass solo
instrumental medley
guitar solo
the four horsemen
for whom the bell tolls
fade to black
master of puppets
seek & destroy
battery
nothing else matters
sad but true
last caress
one
enter sandman
fastjunkie
küçücük veletken yanımda eşşek kadar adamlarla gittiğim bi bok göremediğim ama üst tribünlerden aşağıya düşenleri hala unutamadığım garip bişidi.
angelus
türkiye sınırları dahilinde müzik adına bir milat olan konserdir. henüz ufacık bir bebe olduğumuz için birbir zorlukla da olsa içeri girebilmiş, bir tarihe tanıklık edilmiş, mutlu olunmuş, coşulmuştur.
van ness
görmenin bana nasip olamadığı muhteşem konser. bilinmiştir coşulmuştur ama yaş durumundan gidilememiştir. keşke bir daha olsadır.
nihilist
orta okul yıllarıma denk geldigi icin,o zamanlar eskisehir’de oturdugum icin ve en onemlisi annem gillerden izin alamadıgım icin gidemedigim fitne fesat yapıp giden arakdaslarımı kıskandıgım ve en onde konseri izleyen arkadasıma bu fitne fesat hissiyatı ile goz degdirdigim ve bu sebeple metallica sahneye cıkarken yapılan havai fisek gosterisi sonucu arkadasımın kaslarının yandıgı konser...

(bkz: yasamadım ama bir suru hatıram var)
freagl dreams
biletli dinleyicilerden sonra etraftaki görevli polislerin el işaretleriyle insanları "gelin gelin" diyerek bedava konsere çağırdığı şölen.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol