22 temmuz 2007 türkiye genel seçimleri

0 /
sepulturk
yaz dönemine gelmesi nedeniyle tatilci halkımızın oy kullanmamayı tercih edeceği zaman denk gelmiştir. umarım yamulurum da sonra yine demokrasiyi aramak için yollara dökülmezler.
ed nh
umarım halkımız tercihlerini daha yerinde kullanır ve bir daha türkiye böyle demokrasiyi aramak için mitingler düzenlemek zorunda kalmaz...
independence
her ne $ekilde olursa olsun sandik ba$ina gidilerek gecen 4,5 senenin intikamini almamizi gerektiren secimler.oyle bir gun olmali ki bir daha asla ne laiklikten ne de cumhuriyetten endi$e duymamiza gerek kalmayacak bir secim yapmaliyiz.

kimi secmeliyiz sorusunun cevabi ben de degil ama kimi secmemeliyiz sorusunun cevabini buyuk bir zevkle herkesle payla$abilirim.

(bkz: akp)
sepulturk
oy pusulaları hazırlanmış olan seçimleridir.

1-aydınlık türkiye partisi
2-bağımsız türkiye partisi
3-saadet partisi
4-işçi partisi
5-cumhuriyet halk partisi
6-halkın yükselişi partisi
7-özgürlük ve dayanışma partisi
8-genç parti
9-doğru yol partisi
10-liberal demokrat parti
11-büyük birlik partisi
12-milliyetçi hareket partisi
13-adalet ve kalkınma partisi
14-hak ve özgürlükler partisi
15-anavatan partisi
16-emek partisi
17-türkiye komünist partisi
freagl dreams
ertesinde ve gelecekte bir daha kaygı duymak istemediğim ve yaşamıma devam etmek istediğim hatta siyasette aktif olarak bulunmamamı sağlayacak bir sonla bitmesini temenni ettiğim seçimlerdir. 87 yıllık yükselme sürecinin irtica ve cumhuriyet tartışmalarının artık son bulacağı bir seçim olacaktır ya irtica ya cumhuriyet kazanacaktır. ve kazanacaklar gelecek kaybedekler geçmiş olacaktır an itibariyle bu entryi yazabilen ben geçmiş yeşerteceklerim gelecektir. kazanımdan kasıt asla elde etmek değildir irtica olursa cehennem gibi bir hayatı, cumhuriyete sahip çıkılırsa cennet vatanda huzurlu bir hayatı olacaktır çocuklarımızın.
eger cehenneme dogru ilerliyorsan durma devam et
sonucunda ne çıkarça çıksın saygı duyulması gereken seçimler olacaktır. seçim sonuçları; irticanın yahut cumhuriyetin kazanması gibi iki dar düşünceye sıkıştırılmamalıdır. unutulmamalıdır ki ne akp irticayı getirmek istediği düşünülen ve o imajı veren tek oluşum; ne de chp tek başına cumhuriyeti savunur gözüken oluşumdur.
bgat
bölücülere, terör yandaşı bağımsız adaylara, yolsuzluk yapanlara, dini siyasete alet edenlere mezar olması dilenen seçimlerdir.
kskvito
x yada y partisi başa gelsin, değişen bir şey olmayacaktır.
yine ezilen halk...
yine iş bekleyen işsiz üniversiteli ordusu
vs vs...
schumi
akp %30-35
chp %18-23
mhp %8-15
dp %7-13
gp %5-9
dtp (bağımsızlar) %5-7

şeklinde bir oy dağılımı olmasını beklediğim seçimlerdir. böyle veya değil ama şu bir gerçek ki ülke için en hayırlısı meclise giren parti ve ideoloji sayısının maksimum olması. ne akp tekeli, ne chp+mhp saftirikliği, ne akp-chp kıskacı bu ülkeyi kurtaramaz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol