21 ekim 2007 hakkari pkk çatışması

0 /
alchoburn
hürriyet’in haberine göre şırnak’ta 9 askerimiz daha şehit düşmüştür.

http://tinyurl.com/36td9l

doğru bir haber ise sanırız son damla olacaktır kan dolu br bardağa düşen. öyle olması gerekir en azından.
angelus
artık en hümanist, en anti-militarist bireyleri bile çileden çıkartıp "lan a.k. ben sizin durun geliyorum" tepkisi vermesine neden olan olaylardandır.
alchoburn
haber hakkari’de dokuz şehit olarak değişmiştir.

hala belirsiz bir durum umarız yanlış haberdir.

edit: cnn türk canlı bağlantıda 10 askerin hakkari dağlıca’da şehit düştüğü bildirildi.

ikinci edit: mozilla mağduru bir entry oldu bu edit’leynce boş göründü mecbur baştan girdik.
teomanyak
yine yüregimizi sızlatan acı dolu haber..
an itibariyle şehit sayısı 13’ye yükselmiştir.haber kanallarında geçen cümlelere okadar alıştıkki..
güvenlik güçlerinin `dur’ ihtarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.
sizce artık durma zamanımı .. yıllardır dur ihtiharı yapmadık mı ?
haftalardır terör bukadar lanetlenmişken , meclisten tezkereler geçmişken biz hala neyi bekliyoruz ?
bu açıkca "biz operasyon yapıcaz sizde o arada kampları terkedin" demek degil mi ?
tv kanalları sabah şekerlerini sunarken şehit haberleri alt yazılardan geçmekte ve
yayın akışlarına çatır çatır devam etmekteler..
her şehit olan mehmetcikle bizde öldük .. günlerdir kan kaybediyoruz
artık yeter !! savaş çıkacaksa bugun çıksın !!
bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.
hepimizin başı sagolsun..
nickmickyock
sözüm ona terörle mücadele eş başkanı rte nin tabiriyle yan gelip yatan 12 asker!

edit: eksi oy veren arkadaşım, ananı da al git demekten alamıyorum kendimi.
betterthan
7 aydir operasyon yapiliyor o daglarda,
1 haftadir yogun olarak operasyon yapiliiyor o daglarda.
okunulan haberlere gore yaralanan 14 oldurulen 16 asker var kacirilanlar olduguda soyleniyor,muhtemelen 100-150 kisilik bir terorist grubunun saldirisi gibi duran bir olay ve bu askerler komando.

nasil bir askeri taktiktir nasil bir savas duzenidir genelkurmayi sorgulayacak kadar derin suphelerim vardir bu konuda,yapilan operasyonlarin fosmu oldugu insanin aklina gelmiyor degil,senin 7 aydir operasyon yaptigin topraklarda 100-150 kisilik terorist grubu rahat rahat dolasiyor,30dan fazla askerine pusu kurabilecek kadar organize oluyor ve askerlerini olduruyor,nasil bir savas mantigidir,nasil bir operasyon mantigidir hala aklim almiyor bu isi.

turkiye derin bir kaosa cekilmek istendiginin en acik gostergesidir bu saldirilar,amerika silah satip para kazanacak,israil siyasi yontemlerle istediklerini alacak,olmayan olusum pkk bitecek,ancak en acisi;

ates her zaman dustugu yeri yakacak 2 gun sonra biz yine gotten sikten konusmaya baslayacagiz,sehitlerin oldugu hafta dansoz oynatmayan ibrahim tatlises bir hafta sonra iki tane dansozu tekrardan oynatacak,recep tayyip erdogan ve abdullah gul yine sert bir cikis yapacak sonra gidip beraber cuma namazlarini eda edip anayasaya fazladan bir madde nasil sokariz,ne olacak bu referandum sorunu onu dusunecekler.

birde sehit evleri olacak tabi,analar babalar kardesler sevgililer esler cocuklar...

basimizi ellerimizin arasina alip dusunme zamani coktan gecmistir,artik ulkeyi korumakla gorevli insanlarin ellerini baslarindan cekmeleri ve paslandirdiklari silahlarini ellerine alma zamani gelmistir.
elma sekeriiii
referandum günü boyle bir çatı$manın olması son derece dü$ündürücüdür. askerlerimize haince açılan ate$, tam 16 ki$inin ölümüyle sonuçlanmı$tır.
nedendir bu kan dökülümü, nedendir bu anar$i, bir insan yavrusu cok mu kolay büyüyor sanıyor bunlar? onların hiç mi anası bacısı karde$i ölmedi de anlamıyorlar bu cehaleti?
kalkmı$ ba$bakanımız da sayın öcalan der, öbürleri de kalkıp daglardaki gencler der. allahtan korkunuz yok belli ki... belli ki ogullarınızagemicik almaktan, teröre yanda$lık yapmaktan yüreklerdeki o cok büyük acıyı farkedememi$siniz!
zaman silkelenme zamanıdır, gidip amerikanın kapılarını a$ındırmakla olmaz bu i$, yürümez.
ha unutmadan o ate$ actıgınız silahlarınız uygun olan yerlerinize tıpa olur umarım!!!
alchoburn
ayrıca, aynı bölgede bu sefer sivil bir aracın mayın üstünden geçmesi sonucu on vatandaşımızın yaralı olduğu bir saldırı haberi bulunmakta.
akhillius
bu kadar şehit varken hala tezkere almaya çalışan bir zihniyet nasıl bir zihniyettir anlamak çok güç. sanki daha öncekilerde tezkere bekleniyordu da yapılıyordu. yeme bizi recep yeme. salak degiliz biz türk’üz işin gücün siyaset, milleti kandırmaya calışmak. babacan’ın yiğeni öldüdemi aklın başına geldi bushbakan insanı. az türk evladı gibi davranda gir şuraya bakalım görelim neferlerimiz neler yapacak. korkak olmayalım birimiz girerse binimiz gitmek için can atar. nede olsa bu toprakları bizim dedelerimiz, atalarımız kanıyla aldılar parayla değil. artık yapın bir şeyler diye insanı çileden çıkartan hayin saldırıdır.
amazonta
internet haber’in haberine göre şehit sayısı 17’ye çıkmıştır ve daha da artması beklenmektedir. bizim liderlerimizde ancak toplantı yapsınlar halkı oyalasınlar. lanet olsun!!!
hergele
hava destekli operasyon halen devam ediyor ve şu ana kadar 23 terörist öldürüldü.teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir.birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol