14 ekim 2009 türkiye ermenistan maçı

independence
maca keceli kalemler dahi alinmayacaktir zira stadin icerisinde ermenistan aleyhine yazilar yazip protesto edilebilirmis.

ya arkadasim bu nasil demokrasi? eger ermenistan ile alakali aklimizda olumsuz $eyler varsa nicin protesto edemeyelim ki? imf’yi protesto ettiriyorsun, amerika’yi protesto ettiriyorsun ama i$ ermenistan’a gelince yasak icerisinde yasaklar koyuyorsun insanlarin onune.

maca azerbaycan bayraklarinin alinmamasi ne demek, ne hakla? millet siyasi partilerin kongrelerinde pkk pacavrasini acabiliyor, ama benim vatanda$im yillardir karde$ bildigi ulkenin bayragini bir futbol macinda acamiyor.

guvenlik olarak, provakatif eylemlerin onune gecmek icin alinan tedbirler belki bunlar, tamam ama biraz insanina guvensen ya sen. haddini a$an seyirciyi zaten alir cikartirsin staddan zira binlerce polis hem sivil hem de resmi olarak zaten stan icerisinde ve cevresinde gorev yapacak. ne hakkin var bir futbol musabakasini sanki arenada yapilacak bir aslanlar sava$ina cevirmeye.

futbol bu ya, yaslanin arkanizi macin keyfini cikartin.
independence
bak bir entry once ben de bu duruma tepkimi gostermi$im, haksiz da degilmi$im. bursali taraftarlar da ayni tepkiyi gosterdi ve iki bursa taraftari idari mahkemeye ba$vurarak maca azerbaycan bayraginin sokulmamasi kararini $ikayet etti. idari mahkeme $ikayetleri hakli buldu ve stada azerbaycan bayraginin sokulmasina dair getirilen salak sacma yasak kaldirildi, bu karar da hukumete kapak oldu.

ne lan bu, ben karde$im bildigim muttefigim bildigim bir ulkenin bayragini diledigim yerde ta$iyamayacak miyim? ne salak bir anlayi$ bu ya.

sizin demokrasi anlayi$inizin eri$emedigi yerde ba$liyor bizim demokrasi anlayi$imiz sevgili hukumet mensuplari. bir de cekinmeksizin demokrasi kelimesini de agizlarindan du$urmezler ya, yanarim yanarim ona yanarim.
heddodepaso
imzalanan protokol doğrultusunda, bazı çevrelere şirin gözükmek adına devletin ermeni soykırımından önce "ermeni yalakalığı" nı kabul ettiğini gösteren maç.
mad
bir numarası olmayan maç olduğundan mütevellit - bak siyaseti karıştıran güzel ülkemi saymazsak - rahat rahat top oynuyorlar çocuklar. geri kalan pek çok şey kolpa olarak devam ediyor.

sarkisyan’ın güler bi’şekilde gül’ün elini sıkması, oyuncuların golden sonra gidip arkandayız fatih terim niyetindeki hocalarına koşması vs. her şeye politika katın, mesaj katın ki dünyamız şenlensin değil mi?
independence
maca azerbaycan bayragi sokulmasi yasagi once iptal edildi daha sonra serbest birakildi ama daha sonra fifa yoneticileri tarafindan yine "alinmasin" talimati geldi.

tum bu karisikliga ragmen azerbaycan bayragi her sekilde stada sokuldu ve acildi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol