13 haziran 1999 metallica istanbul konseri

sepulturk
ömrü hayatımda görüp görebileceğim en muhteşem konserdir. yaşımız itibariyle ibiş vakti gördük konserde ama her şey yine de muhteşemdi.

ilk olarak megalomaniax çıktı sahneye. kendilerine tepki gösterdi herkes. zira kimsenin sabrı yoktu. herkes metallica’yı bekliyordu. ha olay metallica değil sadece bugun gelip konser verseler yine vakurca tepkimi koyarım.

megalomaniax’ın ardından kurban çıktı sahneye. kendini yetmez bir sürü ibiş kurban’a popçular dışarı dedi. türkiye’nin en sağlam rock gurplarından birisine yapılmayacak şeyler yaptılar. ibişlikten aşka bir şey değildi.

ardından şimdi adını bile hatırlamadığım bir grup çıktı sahneye. bik bik bik bir şeyler söyleyip gittiler.

ve ardından saat 9 oldu ve babalar sahneye çıktı.hatırladığım kadarıyla so what ile girdiler olaya. gırtlağımız yırtılana kadar eşlik ettik şarkılara. metallica’yı anlatmaya aslında fazla da gerek yok. babalar yardırdılar ve gittiler.

benim aklımda kalan ise apayrı bir olaydı. ali sami yen’in önünde sırada bekliyor herkes. e trafik de anasınınki gibi haliyle. o trafikte bir araba diğerine ufaktan dokundurdu. iki şoför birden arabadan indi o anda sırada bekleyen herkesten "vur vur vur vur" şeklinde bir temenni cümlesi yükseldi. adamlar da şaşkın şaşkın arabalarına binip devam ettiler.

edit:2008 yılında iron maiden’ın türkiye’ye geleceğine sair söylentileri işiten bir heyecanlı tarafından açılmıştır bu başlık.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol