1 şubat 2012 i.ü işletme kayıt krizi

burasi istanbul haci
istanbul üniversitesi işletme fakültesinde kayıt yenileme ve ders alma işlemi yapılmak üzere 1-5 şubat tarihleri belirlenmişti üniversite ve fakülte yönetimi kararıyla yaşanılan kriz artık beceriksizlik ve hocaların bütünleme notlarını okumaması yayınlamaması üzerine bir çok öğrenci bahar yarıyılından ders alma işlemi gerçekleştiremedi ! yaşanılan bu sorun üzerine twitter üzerinden iü rektörü yunus söylete gerekli sorunu dillendirmek ve duyurmak üzere
#derssecemiyoruz
#istanbuluniversitesinderezillik

tt leri yapılmıştır.i.ü. işletme fakültesi öğrencisi olarak ben derslerden önceden geçtiğim için bu sorunu yaşamadan derslerimi seçebildim ama ortada bir haksızlık var bir çok arkadaşım bırakın drs almayı ders alma listesini bile göremediler sizlerden ricam twitterı bulunan yazarlardan bu sorun hakkında #istanbuluniversitesinderezillik yazarak bizlere yardımcı olsunlar sesimizi duyuralım.
burasi istanbul haci
işletme fakültesi dekanı ve ilgili birim yönetim kurulu final ve bütünleme sınavı başarı geçme alt sınırını 60 olarak yükseltmişlerdir ve bir çok öğrenci final veya bütlerden 60 alamadığı için direkt o dersten kalmıştır.bunu yaparken amaçladıkları hedef fakültenin başarısını yükseltmekmiş.

ayrıca ders alırken istediğimiz hocalardan seçebilirken yeni dekanımızla birlikte hoca ve ders seçme işlemi de kalkmış bulunmakta basma kalıp bir şekilde hazırlanan programdan almak zorunda kaldık.alttan kaldığımız dersleri yine aynı hocalardan almak zorunda kalarak okul hayatımızı iyice içinden çıkılmaz bir hale sokuldu.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol